24/7 İletişim +905437872917
Özbekistan Turları

Özbekistan Turu

Özbekistan Turu , 2016 – 2017 yılları içerisinde devam eden Özbekistan şehirleri TAŞKENT, URGENC, HİVE, BUHARA, ŞEHRİSEBZ, SEMERKANT turları.

Özbekistan Turu

4* ve 3* OTELLERDE 7 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA

”ÖZBEKİSTAN TURU 2016”
TAŞKENT, URGENC, HİVE, BUHARA, ŞEHRİSEBZ, SEMERKANT

Özbekistan Turu Programı

  1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL, TAŞKENT | 

Saat 12.30’da Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.

Saat 15.05 THY TK 2151 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.

Saat 17.05 İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.

Saat 18.35 THY TK 370 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e gece uçuşu.

2.GÜN: TAŞKENT | 

Saat 01.10’de Taşkent’e varış ve alanda bizleri bekleyen aracımızla otelimize transfer konklama Taşkent’te. Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası yapılacak Taşkent şehir turunda; XVI. yy.da yapılmış olan Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi, Keffal Şaşi Türbesi, Kaht-ı İmam Cami görülecektir. Öğleden sonra ise Taşkent’in en canlı pazarı olan Çar-Su Halk Çarşısı, Özgürlük Meydanı ve Timur’un doğumunun 660. Yılı anısına Başkan İslam Kerimov tarafından 1996’da açılmışTimurlar Tarihi Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Taşkent’te.

3.GÜN: TAŞKENT, URGENÇ, HİVE |

Erken alınacak kahvaltıdan sonra Taşkent Havalimanı’na hareket. Özbekistan Havayolları HY 1063 sefer sayılı uçağı ile, saat 06.20 de Urgenç’e uçuş. Saat 08.00’de Urgenç’ e varış ve Hive’ye (30 km)  transfer. Yapılacak Hive Şehir turunda; İsfendiyar Sarayı, 16.ve 17.yy’a ait yapılardan; Hive’nın en büyük kubbesine sahip Pehlivan Mahmud Türbesi, Hudayar Han Sarayı, 19.ve 20.yy’a ait yapılardan Taş Kale Kervansarayı, Arap Han Medresesi, Palvan Kari Külliyesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, 57 mt. yükseklikte İslam Hoca Minaresi, Kalta Minare ve 12.yy şehrin en eski yapısı olan Cuma Camigörülecektir. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Hive’de.

  1. GÜN: HİVE, URGENÇ, BUHARA | 

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltı sonrası Hive’den Urgenç hareket. Urgenç Havalimanı’ndan saat 10.10’da HY1052 sefer sayılı uçuş ile Buhara’ya hareket. 11.10’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Buhara’ya varışımızın ardından otele yerleşme ve öğle yemeği. Öğleden sonra yapılacak panoramik şehir turumuzda Nasreddin Hoca Heykeli, Leb-i, Havuz Külliyesi, Orta Asya’daki en büyük medrese olan Kukeltaş Medresesi ve 16.YY ve 17.YY’da yaptırılan Nadir Divan Bey Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama Buhara’da.

  1. GÜN: BUHARA  | 

Kahvaltıdan sonra panoramik Buhara şehir turumuza devam ediyoruz. Öğle yemeği dahil turumuzda tarihi 5.yy’a dayanan şehrin en eski bölgesi; Buhara Ark Kalesi, Hz. Eyüp’ün mezarının olduğuna inanılan Çeşme-i Eyüp Türbesi, 9.YY’da Orta Asya’daki en eski camilerden olan Magaki Attari Cami, Nasreddin Hoca Heykeli ve Kalan Cami görülecek; Miri Arap Medresesi, ünlü astronom ve matematikçi Uluğ Bey tarafından yaptırılan Uluğ Bey Medresesi ve 14.YY’da Nakşibendi tarikatının kurucusuBahaddin Nakşibendi Türbesi gezilecektir. Akşam yemeği (folklor gösterisi eşliğinde Nadir Divan Bey Lokantası’nda) ve konaklama Buhara’da.

  1. GÜN: BUHARA, ŞEHRİSEBZ, SEMERKANT | 

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak, Timur Han’ın doğum yeri olan Şehrisebz’e (Yeşil Şehir) gidiyoruz. Bugün yapacağımız gezimizde; Timur Han döneminden kalma Aksaray , Timur’un torunu Cihangir Şah’ın Türbesi, hocası Şeyh Şemsettin Gülal Türbesi görülecektir. Öğle yemeği sonrasında ise 15.YY dönemine ait Gumbez-i Seyidan ve Gök-Gumbez (Kümbet) Cami görülecek yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Semerkant’a varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.

  1. GÜN: SEMERKANT | 

Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan; tarihi Semerkand’ın kalbi Registan Meydanı’nda; 15-17 YY döneminde yaptırılmış Uluğbey Medresesi, Telkari (Tilyo Kori) Medresesi ve Şirdari Medreseleri, Hoca Hızır Sarayı, Şah-ı Zinde Türbeleri görülecektir. Öğle yemeğinden sonra ise, Timur İmparatorluğu’nun 4. Sultanı Uluğ Bey’in Gözlem Evi; Uluğ Bey Rasathanesi Müzesi ile 6.YY’da kurulmuş Semerkand’ın kuzeyindeki en eski yerleşim yeri olan tarihi Afrasyab Harabeleri gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.

  1. GÜN: SEMERKANT, TAŞKENT |

Otelde yapılacak kahvaltı sonrası Semerkant yakınlarındaki Hoca İsmail Kasabası’nda, 810 yılında Buhara’da dünyaya gelenİmam-ı Buharî Türbesi ve buradaki camiyi ziyaret gezeceğiz. Öğle yemeği sonrası Taşkent’e hareket. Taşkent’te yapacağımız gezi sonrası akşam yemeğine gideceğiz. Gece saat 23.00’te havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve güvenlik işlemlerinin yapılması.

  1. GÜN: TAŞKENT, İSTANBUL, ANKARA | 

Saat 02.45 TK 371 sefer sayılı uçakla Taşkent’ten hareket.

06.00 İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.

08.00 TK 2108 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,

09.15 Esenboğa Havalimanı’na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı’ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi

Daha sonra açıklanacaktır

Ulaşım

THY İLE ANKARA VE İSTANBUL’DAN

Vize

Yeşil ve Normal Pasaport vizeye tabidir.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

Dışişleri Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

DÜZENLEYEN: TEMPOTUR

Özbekistan Turu Ücretleri

İki Kişilik Odada Kişi Başı
2050,00 EURO – 6818,71 TL
Tek Kişilik Oda
2260,00 EURO – 7517,21 TL
Odada 3. Kişi
2020,00 EURO – 6718,92 TL
Çocuk (3-11)
1870,00 EURO – 6219,99 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO – 0,00 T

Ücrete Dahil Olanlar

– THY ile Ankara / İstanbul / Taşkent ve Taşkent / İstanbul / Ankara uçuşları,
– THY Ankara-İstanbul-Ankara bağlantı ücreti 125 € DAHİL
– Taşkent – Urgenc arası yerel havayolları ile uçuş 120 € DAHİL
-Urgenc – Hive arası yerel havayolları ile uçuş 65 € DAHİL
– Ankara Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş özel araç ile transferler
– Havalimanı vergileri
– 3 ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece konaklama
– Kahvaltılar (7), öğle yemekleri (7), akşam yemekleri (7) DAHİL
– Programda belirtilen BÜTÜN şehir turları ve transferler
– Programda belirtilen tarihi yerlere müze giriş ücretleri DAHİL
– SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
– 20 Kg. bagaj taşımacılığı.
– Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.
– KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

– 75 € vize ücreti (nakit alınır)
– 15 TL yurt dışı çıkış vergisi pulu (Acentemizden temin edebilirsiniz)
-Bahşişler (Özbekistan turlarında; Yerel rehber, şoför, restaurant ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişibaşı 20 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
– Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
– Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze giriş ücretleri
– Telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
– Ücretli televizyon kanalları (pay tv)

Gerekli Malzemeler

Yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Özbekistan Turları
Özbekistan Turu

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *