24/7 İletişim +905437872917
Pisa: Floransa'dan Yarım Günlük İkindi Turu

Pisa: Floransa’dan Yarım Günlük İkindi Turu

Genel Bakış

Floransa’dan çıkacağınız bu ikindi gezisinde, Pisa’yı rehber eşliğinde keşfedecek, ünlü eğik kulesine hayran kalacak, sayısız tarihi anıtı göreceksiniz. Yolunuzun üzerindeki Toskana’nın verimli topraklara sahip kırsal kesimlerinin tadını çıkaracaksınız.

Toskana’nın pitoresk kırsal kesimlerinden geçerek mimari güzelliğiyle ünlü tarihi üniversite şehri Pisa’ya giden muhteşem bir gezinti. Pisa’ya vardığınızda uzman rehberiniz sizi Piazza dei Miracoli ve anıtlarını göreceğiniz, kapsamlı bir rehberli yürüyüş turuna çıkaracak ve çevrenizi saran, inanılmaz güzellikleri ve eşsiz nitelikleri nedeniyle geçmişte “Mucizeler” olarak anılmış benzersiz binaların muhteşem mimarisine hayran kalacaksınız.

Bu baş döndürücü meydanın öne çıkan yapıları arasında şunları sayabiliriz: Pisa’nın göze çarpan Romanesk mimarisinin bir modeli niteliğindeki, iç kısmını ziyaret edebileceğiniz muhteşem Katedral*; ünlü Pisa Kulesi; hoş sütunlu kemerlerle çevrilmiş yuvarlak Vaftizhane ve önceleri mezarlık olarak hizmet vermiş, mermer cephesiyle kuzeye doğru Meydanın sınırlarını çizen sıra dışı bir dört köşeli avlu şeklindeki “Camposanto”.

Rehberinizin yaptığı açıklamalar özellikle, dünya harikalarından biri olan Pisa Kulesi’ne odaklanacaktır. Bütün ziyaretçilerin hayal gücünü harekete geçiren Kule’nin tarihi ve eğik yapısı sizi de büyüleyecek. Rehberli ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirmenin yanı sıra Pisa’nın en eski kiliselerinden San Sisto Kilisesi ve Orta Çağ’da siyasi merkez olarak kullanılmış Şövalyeler Meydanı’na (Piazza dei Cavalieri) hayran kalacağınız bu tarihi bölgeyi kendi başınıza keşfetmek için de vaktiniz olacak. Aynı zamanda dünyanın en ünlü üniversitelerinden Scuola Normale de burada yer almaktadır.

*Sıraların çok uzun olması halinde Katedral’in iç kısmını ziyaret edemezseniz, size Şövalyeler Meydanı’na rehberli bir ziyaret teklif edilecektir.

Dahil Olanlar

  • Ulaşım
  • Tur refakatçısı
  • Pisa’da 1 saat rehberli, kulaklıklı gezi
  • Kathedral’e giriş

Dahil Olmayanlar

  • Giriş ücretleri

Buluşma noktası

Rehberinizle Piazza della Stazione ve Piazza dell’Unità Italiana köşesinde buluşun.

Aklınızda Bulunsun

Pisa’nın Eğik Kulesi biletleri turunuza dahil değildir. Rehberinizin verdiği bilgileri kulenin dışından dinleyeceksiniz.

Lütfen kalkış saatinden 15 dakika önce hazır bulunun.

Bu turu teyit edebilmek için en az 2 katılımcının olması gereklidir. Eğer en az katılımcı sayısına ulaşılamazsa tur iptal olur. Lütfen teyit için tur saatinizden en az 24 saat önce arayın.

Yerel rehberlik servisi, en az 4 katılımcının olduğu turlarda, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca veya Almanca olarak hizmeti garanti eder. Refakatçi servisi, birden fazla dil bilen, uzman bir tur lideri tarafından sağlanmaktadır. Yerel rehberi hizmeti ise iki dilde düzenlenebilir. Eğer istenilen dil teyit edilmezse, genellikle İngilizce olmak üzere başka bir dilde yapılacaktır.

Eğer tur veya lisan teyit edilememişse, ödemeniz geri iade edilecektir.

Aktivite Özellikleri

  • Floransa’dan Pisa’ya kadar üzüm bağları ve zeytin bahçelerinin muhteşem manzarası eşliğindeki sürüşün keyfini çıkarın
  • Piazza dei Miracoli’yi keşfedin
  • 8 yüzyıl önce inşa edilen ünlü eğik kuleye hayran kalın
  • İsteğe bağlı olarak Piazza dei Cavalieri’de rehber eşliğinde bir yürüyüşe katılın

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *