24/7 İletişim +905437872917
Prag Kalesi Turu

Prag Kalesi Turu

 

Genel Bakış

Prag Kalesine bir tramvay yolculuğu yapın ve Castle District’in kiliselerini, bahçelerini, saraylarını keşfedin. Bohemya krallarının ve Kutsal Roma İmparatorlarının koltuğunun 9.yüzyılda inşa edilen sembolik anıtının tarihini öğrenin. Prag Kalesi ve Castle District’te 3 saatlik tur bir atın ve bilgili bir rehberden tarihi alan hakkında daha fazla bilgi edinin. Astronomik Saat önünde Old Town Square’den harekete geçerek, kaleye kadar şehir tramvayına binin ve kale kompleksini turlayın.

Prag Kalesi’nin geçmişi 9. yüzyıla kadar uzanıyor. Yıllar geçtikçe bu Bohemya krallarının, Kutsal Roma İmparatorlarının, Çekoslovakya başkanlarının ve Çek Cumhuriyeti’nin koltuğu olmuştur. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, Dünya’nın en büyük ahenkli kalesidir. Yürüyüş turunuz kale kompleksi içerisindeki kaleyi ve Aziz Vitus Katedralini ve sarayları, kiliseleri ve Castle District bahçesini keşfetmeyi kapsar.

Lesser Quarter’ı ve Hradcany’i (Castle District) keşfedin ve tarihi bira fabrikalarının bulunduğu yerdeki 12. yüzyıl Strahov Manastırını ziyaret edin. Loreto kutsal türbesini ve Garden of Eden’i ziyaret edin. Mozart’ın Prag’da nerede kaldığını Villa Bertramka’da keşfedin ve Vlatava Nehri’nin sahillerindeki Malta Strana’dan muhteşem şehir manzaralarını yakalayın.

Dahil Olanlar

  • Rehber
  • Tramvay bileti

Dahil Olmayanlar

  • Giriş Ücretleri

Buluşma noktası

Tur Operatörü Ofisinde, 12 Celetna St. (Pasaj İçinde), Old Town Square’den 25 metre uzaklıkta

Aklınızda Bulunsun

Tur kalenin çevresini içerir ancak binalara girişi kapsamaz.

Aktivite Özellikleri

  • Prag Kalesi’ne Prag şehir tramvayıyla yolculuk edin
  • 9. yüzyıl kalesi ve kale kompleksini turlayın
  • Aziz Vitus Katedraline hayran olun
  • (Cennet Bahçesi) Garden of Eden’a yürüyün
  • Villa Bertramka’da Mozart’ın evini keşfedin
  • Mala Strana bölgesinden panoramik şehir manzarasının keyfini çıkarın

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *