24/7 İletişim +905437872917
Prag Kalesi Yürüyüş Turu

Prag Kalesi Yürüyüş Turu

Genel Bakış

Prag Kalesi ve diğer bölgelere 3 saatlik rehberli tur ile yürüyün. Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, St. George Bazilikası, Golden Lane ve dahası hakkında bilgi edinin. Charles Köprüsü, Rudolfinum ve Hradcany Meydanı’nın panaromik manzarasını görün. Dünyadaki en büyük kompleks olan Prag Kalesi kompleksinin güzelliğini keşfetmek için bu 3 saatlik güzel ve tarihi merkezi Prag turunda biraz zaman harcayın.

Otobüsle bölgeye doğru yolculuk ederken, Charles Köprüsü, Rudolfinum, Belvedere ve Hradcany Meydanı gibi otantik Prag havası taşıyan anıtların panaromik manzaralarını içinize çekin. Sonra, Prag Kalesi’nde yolculuğunuza yürüyerek devam etmek için otobüsten inin.

Prag’ın iyi-korunmuş üç adet avlusunu, rehberinizin bölge hakkındaki uzman yorumlarını dinleyerek ziyaret edin. Kale bekçilerinin her gün öğlen vakti nöbetlerini değişme merasimini gerçekleştirdikleri Onur Avlusu olarak bilinen ilk avluda yürüyeceksiniz

Alımlı Barok çeşmesinin evi olan ikinci avluda dolaşın ve üçüncü avluda Eski Kraliyet Sarayı’nın ön tarafına hayran kalın.

Çok övgü alan Lobkowicz Koleksiyonu’na ev sahipliği yapan ve Prag Kalesi kompleksinin tek özel olarak sahiplenilmiş binası olan Lobkowicz Sarayı’nı ziyaret edin. Avrupa tarihinin önemli detaylarını ve Lobkowicz ailesinin nasıl herşeyini iki kez kaybedip, kaybettiklerini nasıl tekrar geri aldıklarının dramatik hikayesi de dahil olmak üzere 600 yıllık tarihini dinleyin.

St. Vitus Katedrali’nden, Bohem Krallarının mezarlarının bulunduğu mezar odasından ve Eski Kraliyet Sarayı’ndan geçin. 15. yüzyıla dayanan ve kraliyet nişancılarının köşklerinin sıralandığı tablovari Golden Şeridi’ne devam edin.

Dahil Olanlar

 • Rehberli yürüyüş turu
 • Uzman rehber
 • Prague Kalesi ve Lobkowicz Sarayı giriş ücretleri

Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemeği
 • Transferler

Aklınızda Bulunsun

Lütfen rahat ayakkabılar giyin. Öğrenci fiyatları 26 yaş ve altındaki, geçerli bir öğrenci kimliği olan kişiler için geçerlidir.

Aktivite Özellikleri

 • Prag Kalesi kompleksi ve yakınlarındaki tarihi bölgelere yapacağınız rehberli bir turun tadını çıkarın
 • Prag Kalesi’ndeki ilk avlu olan Onur Avlusu’nu ziyaret edin
 • Dünyadaki en büyük kale olarak listelenen Kraliyet Sarayı’nı keşfedin
 • St. Vitus Katedrali’ini ve eskiden hükümdarların vahşi hayvanlarını tuttukları bölge olan Lion’s Court’u görün
 • 11 tarihi ev bulunan 15. yüzyıldan kalma antik bir yol olan Golden Şeridi boyunca dolaşın
 • Lobkowicz Sarayı’nın içini ve ünlü hazine koleksiyonunu ziyaret edin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *