24/7 İletişim +905437872917
Prag Şehir Turu - Yaya ve Otobüsle

Prag Şehir Turu – Yaya ve Otobüsle

Genel Bakış:

Prag’ı uzman rehberinizi eşliğinde bir kombine yürüyüş ve otobüs turu ile keşfedin ve Wenceslas Meydanı, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Mala Strana ve çok daha fazlasını ziyaret edin. Sonrasında ise Prag Kale bölgesini rehberiniz eşliğinde gezin.

Açıklama:

Prag’ın ünlü mekanlarını bu 3 saatlik otobüs ve yürüyüş turunda uzman rehberiniz eşliğinde deneyimleyin.

Minibüs turunuzun ilk durağı, Prag halkının bağışları ile inşa edilen Ulusal Tiyatro olacak. Ardından, dünya genelinde bir üne sahip olan ve 14. yy’da IV. Charles tarafından kurulan muhteşem Charles Köprüsü’nü göreceksiniz. Çek Filarmoni Orkestrası’na ev sahipliği yapan Rudolfinum ve Toz Kapısı’da turunuzun diğer durakları olacak. Zamanı gerçi çevirin ve Wenceslas Meydanı’nda 1989’da yaşanan Kadife Devrimi dahil çok sayıda protesto, toplantı ve kutlamalara sahne olan bu mekanın havasını soluyun ve eşsiz mimarisi ile ünlü Dans Evi’ne hayran kalın.

Mala Strana’dan geçin, St. Nicolas kilisesi ve Eski Şehir Meydanı ile tanışın. Bu noktadan Prag Kalesi’ne dek yürüyerek devam edeceksiniz. Rehberli ve düşük tempolu bir yürüyüş ile kale bölgesini arşınlayın ve Çek hükümdarlarının 9. yy’dan beri ikamet ettiği mekanları görün. Çek Saray Mücevherlerinin muhafaza edildiği Saint Vitus Katedral ve Kral IV Charles’ın ebedi istirhata kavuştuğu yerleri de gördükten sonra kaleyi gezecek ve ardından Lobkowicz Sarayı’nda bir kahve molası vereceksiniz.

Minibüsünüzün beklediği Malostranske Meyda’nına inin ve Avrupa’nın en eski sinagogunun bulunduğu Yahudi Kenti’ni ve Prag’ın en eski pazarlarından birinin bulunduğu Eski Şehir’i keşfedin. Tarihi Belediye Binası ve 1410’dan beri saatleri gösteren meşhur Astronomik Saat de turunuzun olmazsa olmazlarındandır.

Dahil Olmayanlar:

• Öğle Yemeği
• Kahve
• Giriş ücretleri

Aklınızda Bulunsun:

• Gezi, içerdiği 2 kilometrelik Prag Kalesi yürüyüşüne rağmen çocuklar ve yaşlılar için de uygundur. elderly.

• Çocuk bileti 10 yaşında ve altındaki çocuklar için geçerlidir. Öğrenci bileti 26 yaş altı ve ISIC kartı sahipleri için geçerlidir.

Aktivite Özellikleri:

Prag’ı kombine yürüyüş ve otobüs turu ile keşfedin

Wenceslas Meydanı, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Mala Strana ve çok daha fazlasını ziyaret edin

Prag Kale bölgesini rehberiniz eşliğinde gezin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *