24/7 İletişim +905437872917
Roma hamamı açık hava müzesi

Roma Hamamı Açık Hava Müzesi Tanıtımı

Türkiye’nin başkentliğini yapan Ankara, Roma Hamamı Açık Hava Müzesi’ni Ulus ilçesinde bulundurmaktadır.

Roma Hamamı Açık Hava Müzesi Tanıtımı

Gezilecek yerler açısından oldukça zengin olan Ankara’daki bu açık hava müzesi, Roma dönemindeki antik kentlerin en vazgeçilmez hamamlarını sunmaktadır. 1938 yılında Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nün yapmış olduğu kazılan sonucunda bir kısmı çıkarılan hamamların, 1939-1940 yıllarında hemen hemen hepsi gün ışığına çıkarılmıştır. Tarihi açıdan değer taşına bu hamamlar, Frigidarium (soğuk kısım), Tepidarium(ılık kısım) ve Caldarium (sıcak kısım) gibi kısımlardan oluşmaktadır ve her kısım görülmeye değer niteliktedir.

Romam Hamamı Açık Hava Müzesi, her ayrıntısıyla Ankara’da sizleri bekliyor. Ankara gezinizde başta ‘ Anıtkabir olmak üzere; Gölbaşı ve Gordion Müzesi’ni ziyaret etmeyi sakın unutmayın. Tabi ki gezilecek yerler bunlarla sınırlı değil. Gezdikçe duyacağınız ve keşfedeceğiniz yerlerin fazlalaştığını fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *