24/7 İletişim +905437872917
Roma: Hızlı Giriş ile Aziz Petrus Bazilikası Turu

Roma: Hızlı Giriş ile Aziz Petrus Bazilikası Turu

Genel Bakış

Uzun sıraları atlatarak hızlı giriş ile Vatikan’ın Aziz Petrus Bazikalısı’ndaki bu turun tadını çıkarın. Rahat bir şekilde beklemeden asansöre binin ve katedralın üst katına çıkıp harikulade manzarayı doya doya seyredin.
Hızlı giriş ile Vatikan’ın Aziz Petrus Bazilikası’ndaki bu 1,5 saatlik turda uzun sıraları pas geçin. Rehberiniz sizi orada karşılayacak ve direkt hızlı giriş kapısından içere alacaktır.

Turunuz Roma’nın en yüksek mimari noktasında yani katedralda başlayacak. Başka yerden asla göremeyeceğiniz bu sonsuz şehrin inanılmaz manzarasının tadını çıkarın. Vatikan’ın bahçelerini, Sistina Şapeli’n kubbelerini ve kardinaller meclisi’nin yeni Papa’yı Dünya’ya ilan ettiği bacayı görün.

Şapelin kubbesine çıkmak için asansöre binin. Buradan Bazilika’nın iç kısmına doğru göz atarsanız fevkalade bir manzara göreceksiniz. Merdivenleri yukarı çıkın ve katedralın tepesinden şehrin güzelliklerine bir bakış atın.

Turunuza Vatikan’ın Aziz Petrus Bazilikası’nı ziyaret ederek devam edin. Rehberiniz size bu dini mekandan bahsederken, bırakın buraya ait tüm önemli özellikleri göstersin ve ilginizi cezbedecek hikayeler aktarsın. Aziz Petrus’un nereye defnedildiğini görün ve katolik Roma’nın kalbindeki gizemli yerleri ziyaret edin.

 

Dahil Olanlar

  • Asansör ile katedralın 1. katına çıkın (171 merdiven basamağını çıkmaya gerek kalmayacak)
  • Katedral ve Bazilika’da rehberli tur

Buluşma noktası

Buluşma noktası, Aziz Petrus Meydanı’nda, yüzünüzü Bazilika’ya döndüğünüzde sütun sırasının size göre sağ tarafıdır. Rehberiniz, sağ taraftaki en son sütunun önünde, mavi kravatı ve elinde mavi bir şemsiyeyle bekliyor olacaktır.

Aklınızda Bulunsun

• Lütfen Bazilika’da geçerli sıkı kıyafet kurallarına uyun; şort veya kolsuz tişörte izin verilmez
• Aziz Petrus Bazilikası’na girmeden önce havaalanı tarzında bir güvenlik kontrolü yapılacaktır; lütfen yanınızda sıvı ve keskin eşyalar bulundurmayın ve eşyalarınızı hafif bir çantada taşıyın (Bu kurallara uymazsanız Aziz Petrus Bazilikası’na alınmayabilirsiniz)
• Tüm ziyaretçiler, turun hareket saatinden 15 dakika önce buluşma noktasında bulunmakla sorumludur; hareket saatinden sonra gelen konuklar tura katılamaz ve kaçırılan tur veya biletlerin ücreti geri ödenemez
• Bu tur, kapalı alan korkusu yaşayan kişilere tavsiye edilmez
• Kubbeye kadar olan tüm merdivenleri tırmanmanız gerekmeyeceğini lütfen unutmayın; 171 basamağı asansörle çıkacaksınız.

Aktivite Özellikleri

  • Hızlı giriş ile Vatikan’ın Aziz Petrus Bazilikası’nın önünden geçin
  • Asansörle bazilikanın katedralına çıkın
  • Roma şehrinin efsanevi manzarasına en yüksek binadan şahit olun
  • Michelangelo ve Bramante’nin eserlerine hayran kalın

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *