24/7 İletişim +905437872917
Roma: Ostia Antica - Yarım Günlük Tur

Roma: Ostia Antica – Yarım Günlük Tur

Genel Bakış:

Bu 4 saatlik otobüs turunda Roma’nın eski liman şehrini ve Ostia Antica’nın harabelerini araştırın, ayrıca Roma Cumhuriyeti’ndeki geçmişte olan ticari ve askeri limanında insanların günlük yaşamını hayal edin.

Açıklama:

Ostia Antica’da etkileyici arkeolojik kazı işlerine katılın ve tarihi Roma Cumhuriyeti’nin bu liman şehrini görün. Servi ve fıstık çam ağaçların arasında olan bu gizemli harabeler geçmişe dair günlük hayatlardan, başkentin günümüze ait diğer sembollerinden daha çok anlatıyor.

Ostia’daki (Latince ”Ostium”, ”Nehrin Ağzı”) Via del Mare’yi takip edin, ardından eski dönemlerden kalan ticaret yerine doğru gidin ve harabeleri inceleyin. Turunuzu Via delle Tombe’de başlayın, oradan Porta Romana’ya geçtikten sonra bu yol sizi Ostia’nın 3 şehir kapısına getirecektir. Burası Decumanus Maximus’un başlangıç noktasıdır. Ana yol olarak da bilinen bu cadde kuzeydoğusundan güneybatısına kadar şehrin içinden geçer.

Terme di Nettuno’ya vardıktan sonra Neptün’nün ve Amphitrite’nin siyah beyaz mozaiklerine hayran kalın. Bir zamanlar şehrin merkezini oluşturan, Agrippa tarafından inşa edilmiş tiyatroyu ve forumu görün. Rehberiniz en önemli binalardan bahsederken size örneğin 2. Capitolium’u ve Roma’nın ve Augustus’un Tapınağı’nı görsterecektir.

Çok yakın mesafede Caseggiato di Diana bulunmaktadır ve Thermopolium adlı bu tarihi Roma barında, mermerden yapılmış ve freskleri olan tezgahtan bir zamanlar yemekler hazırlanıp satılırmış. Via dei Dipinti’ye doğru gidin ve harabelerin arasında sergilenmiş gizemli tarihi eserleri ve mozaikleri Museo Ostiense açık hava müzesinde yakından görün.

Dahil Olanlar:

• Klimalı otobüs ile Roma’dan alınma ve Roma’ya bırakılma
• Rehber

Dahil Olmayanlar:

• Yiyecekler ve içecekler
• Bahşişler

Aktivite Özellikleri:

Ostia Antica’da harabeleri araştırın

Roma Cumhuriyeti’ndeki limanında tarihi mozaiklere ve fresklere hayran kalın

Museo Ostiense Müzesi’nde antik sergileri görün

Roma’nın merkezinden Via del Mare’yi takip edin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *