24/7 İletişim +905437872917
Roma'dan Naples ve Pompei'ye Günlük Tur

Roma’dan Naples ve Pompei’ye Günlük Tur

Genel Bakış:

ÖZET: Zamanda geriye gidin ve eşsiz bir sanat, kültür, tarih ve arkeoloji deneyimi yaşayın.Neredeyse 2.000 yıl önce infilak edip Pompei’deki Roma yerleşkesini yok eden Vezüv’ün bulunduğu Naples körfezinde aklınızı boşaltın.

Açıklama:

Naples ve Pompei’de “Güneş’in Yolu”nu izleyin, Roma’nın bereketli kırsallarını, “Castelli Romani”yi içeren bu tam günlük turun tadını çıkarın. Yaklaşık yarım günlük bu yolculukta, 2.Dünya Savaşı’nın en büyük çatışmalarından biri esnasında yok edilen Montecassino Manastırı’nı göreceksiniz. Mergellina liman bölgesine inin ve Santa Lucia’nın en eski balıkçılık bölgelerine devam edin. Naples’in etkileyici/büyüleyici Castel Dell’Ovo manzarasının tadını çıkarın.

Naples’in tarihi şehir merkezindeki tarihi turunuza Piazza del Plebiscito, Royal Palace, Basilica of San Francesco di Paola, San Carlo Opera House, Gallery of Umberto I ve the imposing Maschio Angioino gibi şehrin en göz alıcı noktalarını görerek devam edeceksiniz.

Naples’ten ayrılıp Vezüv’ün eteklerine doğru yol alırken; Pompei’ye varmadan hemen önce Ercolano, Greco ve Annunziata kalelerinden birinde yemek molası vereceksiniz. Yemeğinizin ardından rehberinizden olağanüstü tarihi harabelerden/kazı alanlarında bilgi alacaksınız.

Rehberinizden Pompei’nin trajik hikayesini, arkeolojik açıdan dinleyip öğrenecek ve M.Ö. 79’daki patlamada küllerin altına gömülen Pompei’nin gizli kalmış sırlarını keşfedeceksiniz.
Pompei turunuz 2 saat civarında sürmektedir ve 1.700 yıl önceki yıkıcı volkan patlamasına dair bilimsel araştırmaların sonucunda edinilmiş önemli tüm detayları kapsar.

Pompei turunuzun sonuna geldiğinizde, otobüsünüzle Roma’ya döneceksiniz. Yol boyunca ziyaret edebileceğiniz mercan ve değerli taş işleme atölyeleri olacak, buralardan eski Yunan uygarlıkları dönemina ait hayran kalacağınız şeyler satın alabilirsiniz.

Dahil Olanlar:

• Roma’daki belirlenmiş otellerden araçla alınmak.
• Öğlen yemeği
• Klimalı otobüsler ile ulaşım
• Yerel rehber

Dahil Olmayanlar:

• Özel araç ile otele bırakma
• Bahşişler

Aklınızda Bulunsun:

• Eğer otelinizden alınmak istiyorsanız lütfen organizasyon başlangıcından en az 24 saat önce tur düzenleyicinizi arayıp bilgilendiriniz.

Aktivite Özellikleri:

Pompei’nin muhteşem harabelerini görün

Naples’deki Castel dell’Ovo’nun büyüleyici manzarasını izleyin

Piazza del Plebiscito ve Royal Palace’i de içeren Naples’in tarihinde bir tur atın

Pompei’nin harabe, eski sokaklarındaki arkeolojik bu turun tadını çıkarın

Güneşin Yolu’na doğru giderken rahatlayın ve keyif alın. Roma’nın, Naples’in ve Naples körfezinin manzarasının tadını çıkarın

Halen aktif olan Vezüv yanardağı’nı görün.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *