24/7 İletişim +905437872917
Roma'nın Antik Anıtları: 3 Saatlik Yürüyüş Turu

Roma’nın Antik Anıtları: 3 Saatlik Yürüyüş Turu

Genel Bakış

Antik ve tarihi simgesel yapıları içeren 3 saatlik yürüyüş turuyla Roma’nın en heyecan verici anıtlarını görün. Antik Panteon’a girin, Piazza Navona’nın Barok tarzı tiyatrolarına ve çok daha fazlasına hayran kalın.

Muhteşem Roma’yı gezin ve bu sonsuz şehrin anıtlarını keşfedin. Tarihin, sanatın ve yapıların geçmişi hakkında daha fazla ilginç ve eğlenceli şey öğrenin.

Roma’nın dünyaca ünlü amfi tiyatrosunu, anıtlarını ve özellikle Kolezyum’u ziyaret edin. Alevler içinde yanmış ve yüzyıllar boyunca depremlerden ve hırsızlıklardan nasibini almış olmasına rağmen günümüzde Roma’nın en muhteşem yapılarından biri sayılır. Burası bir zamanlar gladyatörlerin ve vahşi hayvanların savaşma alanıydı veya deniz muharebeleri için bilinen meşhur bir yerdi.

Ardından Forum Romanum adındaki Antik Roma’nın ticari, dini, siyasi ve hukuki merkezine gideceksiniz. Resmi rehberinizin size aktardığı bilgileri dinleyin ve Concordia Tapınağı’nı, Satürn ve Vesta Tapınakları’nı, ayrıca Antoninus ve Faustina Tapınakları’nı görün.

Nicola Salvi’nin Barok tarzda denizatı ve deniz kabuğu süslemelerini hayranlıkla izleyin. Olimposlu tanrılara armağan edilen Panteon Tapınağı’na adım atın ve içindeki kubbesine adeta hayran kalın.

Piazza Navona geçmişte İmparator Domitian’ın stadyumuydu ve burada 30.000 seyirci karşısında atletizm oyunları ve yarışmaları düzenlenirdi. Günümüzde ise o bölgede güzel kiliseler ve saraylar görebilirsiniz

Dahil Olanlar

  • 3 saatlik rehberli tur
  • Kulaklık

Dahil Olmayanlar

  • Yiyecekler ve içecekler
  • Ulaşım
  • Giriş ücretleri

Buluşma noktası

Buluşma noktası Konstantin Kemeri’ndedir/Kapısı’ndadır. En yakın metro istasyonu Colosseo’dur. İstasyonu terk ettiğiniz vakit caddenin karşı tarafında Konstantin Kemeri’ni/Kapısı’nı göreceksiniz. Rehberiniz sizi kemerin sağ tarafında ”Partyamo Tours” adlı kartonet ile karşılayacaktır.

Aklınızda Bulunsun

• Maksimum katılımcı sayısı 20 kişidir.
• Lütfen rahat ayakkabı giyiniz. Kış mevsiminde yağmurluk/panço veya şemsiye, yaz mevsiminde güneş şemsiyesi, güneş kremi, su ve gerekirse diğer içecekler getiriniz.

Aktivite Özellikleri

  • Hızlı giriş ile Kolezyum’da Roma’da imparatorların ve gladyatörin izlerini takip edin
  • Via dei Fori Imperali’ye ait olan tapınaklarını keşfedin
  • Panteon’u ziyaret edip tepesinde bir açıklık bulunan muazzam kubbesini görün
  • Piazza Navona’da Bernini eseri çeşmelere ve Borromini imzalı mimariye hayran kalın.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *