24/7 İletişim +905437872917
San Gimignano, Siena ve Chianti'de Yemekli Tam Gün Tur

San Gimignano, Siena ve Chianti’de Yemekli Tam Gün Tur

Genel Bakış

Floransa’dan Toskana’nın köylerine ve şarap bölgelerine düzenlenen ve güzel Toskana kırsal bölgelerinin kalbine inen bu tam günlük turun keyfini çıkarın. San Gimignano’yu, Chianti’nin şarap bölgesini ve Siena’nın ortaçağ köylerini ziyaret edin.

Bu tam günlük San Gimignano ve Siena turunda güzel Toscana’nın kalbini fethedin ve ardından Chianti’nin pastoral şarap topraklarını keşfe başlayın. Floransa’dan klimalı lüks otobüsünüz ile yolculuğunuza başladıktan sonraki ilk durağınız UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alan İtalyan ortaçağ merkezlerinin en görkemli örneklerinden biri olan Sam Gimigrano olacak.

Bu yapı Yukarı Val D’elsa’nın tepelerindeki Via Francigena boyunca uzanan San Gimignano’da ünlü kulelerinin eşsiz görünüşü ile tanınır. Ayrıca Vernaccia di San Gimignano şarabı, safranı ve Toskana bölgesi etrafınca oldukça bilinen bir yer olan Santa Fina, eşsiz çanak çömlekçiliği ile de meşhurdur.
Üstelik kendi başınıza bu güzel meydanları, mimari eserleri, kiliseleri ve yan sokakları gezmek ve keyif almak için biraz da boş zamanınız olacaktır.

Öğleden sonra Chianti Classico bölgesine seyahat edecek ve böylece bu eşsiz ve panoramik manzarayı aklınıza kazıyabileceksiniz. Burada ünlü Chianto Classico şarap arazisini, üretilmekte olan yağları, balzamik sirkesini ve aromatik şifalı otlarının üretildiği şarap alanını gezerken eşsiz bir zevk alacak dilimlenmiş soğuk etler, bruşetta, salam, hamur işleri ve peynirlerden oluşan lezzetli bir yemek ile muhteşem tatları deneyimleyeceksiniz.

Siena’daki rehberli turunuza Piazza del Campo’daki Palazzo Comunale (Belediye Binası) ve katedral dahil olmak üzere etkileyici mimari tarzdaki yapılarla devam edin. Midye kabuğu şeklindeki bu ünlü meydan her yaz 2 kez koşulan heyecan verici Palio at yarışına da ev sahipliği yapıyor.

Dahil Olanlar

 • Klimalı otobüsler veya minivanlarla ulaşım
 • San Gimignano’da 2 saat serbest zaman
 • Öğlen yemeği – İstek üzerine vejeteryan menü hazırlanabilir
 • Siena’da 3 saat serbest zaman
 • Monteriggioni Kalesi’ne ziyaret
 • Montecatini’den dönüş için tren biletleri

Dahil Olmayanlar

 • Siena Katedrali’ne giriş – Talep olursa ekstra ücrete tabidir

Buluşma noktası

Santa Maria Novella Tren İstasyonu’nun içinde, eczanenin önünde buluşulacaktır.

Aklınızda Bulunsun

• Lütfen kalkış saatinden en az 15 dakika önce orada olunuz.
• Floransa’ya gidiş ve dönüş tren biletinizi alabilmeniz için lütfen otelinizin adını belirtiniz. Floransa’ya vardığınızda buluşma noktasını sizin bulmanız gerekmektedir.
• 1 Kasım 2015 ve 31 Mart 2016 tarihleri arası, Rusça, Çince ve Japonca her salı, perşembe ve cuma günleri isteğe bağlı olarak mevcuttur. Rezervasyondan sonra onaylanması gerekmektedir.

Aktivite Özellikleri

 • Bir gün boyunca Floransa’nın karmaşasından kaçın ve güzel Toscana kırsallarını keşfedin
 • Klimalı lüks otobüsler ile Val D’Elsa’nın yumuşak tepeleri boyunca yolculuk yapın
 • Vernaccia di San Gimignano şarapları ve safranına evsahipliği yapan Sam Gimignano ortaçağ kalesini ziyaret edin
 • Dünya’ca ünlü Palio at yarışları için güzeller güzeli Siena’yı keşfedin
 • Dilimlenmiş soğuk et, bruşetta ekmekleri, salam, peynir ve şarap tadımıyla zenginleştirilmiş lezzetli ve sağlıklı bir öğlen yemeğinin tadına varın

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *