24/7 İletişim +905437872917
sandima köyü

Sandima Köyü Tanıtımı

Yalıkavak’ın ilk yerleşim yerlerinden olan Sandima Köyü, Muğla ilinde bulunmaktadır.

Sandima Köyü Tanıtımı

Bodrum Yarımadası’nın eski kokusunu ve havasını alabileceğiniz nadir yerlerden biridir. Tam olarak Yalıkavak’ın tepesinde bulunan Sandima Köyü, terk edilmiş bir durumdadır. Her noktasından denizi görebilen köy, terk edilmiş bir durumda da olsa, şu an bir ressam ve heykeltraş çifti burayı kendilerine yaşam alanı olarak seçmişlerdir. Üstelik bir de sanat galerisi ve kafe kurmuşlardır.

Sadece unutulmuş yerleri keşfetmek isteyenlerin uğrak yeri olan Sandima Köyü, yüz yıl öncesine kadar önemli bir merkez konumundaydı. Eski sağlamlığı olmasa da, evleri yıkık dökük de olsa tarihi kokusunu kaybetmemiştir. Bodrum’da hayalinizin tatilini yaşarken, çok şey keşfedeceğiniz Sandima Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. Muhteşem havasıyla ve deniz görülen her noktasıyla mest olacaksınız.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *