24/7 İletişim +905437872917
tavuk adası

Tavuk Adası Tanıtımı

Ayvalık’ın etrafındaki adaların en küçüğü Tavuk Adası. Cunda’dan net bir şekilde görülebilen Tavuk Adası, ismi gibi tavuklara ev sahipliği yapmıyor aslında. Çalıların arasında kafalarını bir yukarı bir aşağı kaldırıp indiren ürkek keçiler dışında ada üzerinde hiçbir canlı yaşamıyor. Bu küçücük adaya o keçilerin nasıl geldiği ise bir muamma.

Tavuk Adası Tanıtımı

Tavuk Adası üzerinde bir tane manastır kalıntısı bulunuyor. 1821 yılında Osmanlı’ya başkaldıran Yunan amiralleri bu manastırda toplanmışlar ve Ayvalık ile Cunda’nın kurtarılmasını planlamışlar. Bir zamanlar kocaman bir yapı olan manastır, dinamitlenerek şimdiki kalıntılarını bırakmış günümüze.

Dalyan Boğazı’nın hemen girişinde yer alan Tavuk Adası’nı Ayvalık ya da Cunda seyahatiniz sırasında mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *