24/7 İletişim +905437872917
Tekirdağ Kastro Çamlıköy

Tekirdağ Kastro Çamlıköy

Tekirdağ Kastro Çamlıköy Nerede ? 

Eski adıyla Kastro şimdiki ismiyle Çamlıkoy Trakya’nın Bahçeköy deresinin Karadeniz’e döküldüğü yerde 2.5 km. kumsalıyla Saray’ın sahil şeridindedir. Bir taraf da Doğal plajı bir Taraf’da da bu plaj ile birleşen altın renginde bir gölü varıdır. Tekirdağ’ın Karadeniz kıyısında Istranca Dağlarının eteklerinde bulunan Kastro doğal plajı, il merkezine 10 km uzaklıktadır. Bu plajda ormanlık alanlar kumsalla birlikte başlamaktadır. Kastro yöresindeki 329 hektarlık karaçam ormanı 18 Nisan 1988 tarihinde Doğayı Koruma Alanı (Milli Park) olarak ayrılmıştır.

Orman İşletmesi tarafından piknik ve dinlenme yeri olarak düzenlenen bu alanda bazı turistik tesisleri ve konaklama yerleri vardır. Orman deniz ve dereyi bünyesinde birleştiren bu yerde ister bisiklete bininin isterseniz balık tutarak keyifli vakit geçirin. Yada göl manzaralı Ormanın da güzel bir mangal keyfi yapın.

Tekirdağ Kastro Çamlıköy’e Nasıl Gidilir?

Kendi Aracınızla Ulaşmak İçin;

İstanbuldan Ulaşım: İstanbul Mahmutbey gişelerinden Edirne istikametine devam edip Çerkezköy gişelerinden çıktıktan sonra Saray tabelalarını takip ediyoruz.Saray’dan Kıyıköy-Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına geliyoruz. Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Tekirdağdan Ulaşım: Tekirdağdan Saray’a Muratlı yolunu kullanıyoruz.Saray’dan Kıyıköy-Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına geliyoruz. Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Kırklarelinden Ulaşım: Kırklarelinden ulaşımda Vize yolundan Kıyıköye ordan Saray yoluna girip Bahçeköy’e gelmeden Kastro yol ayrımına ulaşıyoruz.Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Otobüsle Ulaşmak İçin; İstanbul otogardan Saray’a Metro, Kale ve Yonca Seyahat firmalarının otobüsleriyle ulaştıktan sonra. Saray otogarından Kastroya kalkan minibüslerle kamp alanına gelebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *