24/7 İletişim +905437872917
Trabzon Boztepe

Trabzon Boztepe

Trabzon Boztepe Nerede ?

Karadeniz bölgesinin tüm özelliklerini gösteren Trabzon ili, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir. Bu ile geldiğiniz zaman gezilecek yerlerin çokluğundan şikayet edebilirsiniz. Yorucu bir gezintinin ardından şehre veda etmek için son bir kez Boztepe’ye çıkarak, şehrin özetini seyre dalabilir, müthiş manzara karşısından mükemmel bir noktayla Trabzon gezinizi sonlandırabilirsiniz. Trabzon’a gezmek için gelenlerin ilk ve son ziyaret ettikleri yer olan Boztepe, işletmeleri, manzarası ve havasıyla Trabzon’a gelenlerin aklını ve gönlünü fetih etmeyi biliyor. Yeşiller arasında kalmış olan tepe, Trabzon ilini kuş bakışı seyretmeyi dileyenler için iyi bir mekan.

Boztepe’yi ziyaret edenlerin çoğu sabah güneşin doğuşunu izlemek için gidiyor. Oldukça erken vakitte, kendilerini bu müthiş manzaradan mahrum bırakmak istemeyenler, tesislerin en güzel yerlerinden birini kapmak için geliyorlar. Güneşin doğamaya başlamasıyla ilk tesislere güneşin sıcaklığının ve ışığının vurduğunu görebilirsiniz. Bu güzel manzara eşliğinde Trabzon kahvaltısını tesislerde yapmanızın büyük bir zevk olduğunu söylemem gerekiyor. Kimileri de güneşin batışını izlemek için tesislere akın ediyorlar.

Akşam güneş batmadan tesislerde oturacak yer bulmak bazen çok zor oluyor. Hatta çok yoğun olduğu zamanlarda, oturmak için sıraya girmeniz gerekiyor. Trabzon ilini ziyaret edenlerin güneşin doğuşu ve batışı için geldikleri Boztepe, Karadeniz manzarasını iliklerinde hissetmek isteyenler için ideal bir mekanı ifade ediyor.

Trabzon merkeze bakan Boztepe, Karadeniz’in uçsuz bucaksız deniz manzarasını da misafirlerine sunuyor. Akşamları şehrin ışıklarının meydana getirmiş olduğu eşsiz ışık gösterisi, sevgilisi veya ailesiyle Trabzon gezisi yapanların muhabbetli bir gece geçirmelerini sağlayacak ortamın meydana gelmesini sağlıyor. Dert, sıkıntı ve kederlerinizi bir kenara bırakarak, Karadeniz üzerinden esen rüzgarların serinletici ve rahatlatıcı etkisine kendinizi bırakabilir, kederlerini Karadeniz’e götürmesi için müsaade edebilirsiniz.

Oldukça duygu dolu anlar yaşayabileceğiniz Boztepe, aslında duygu tepesi olarak adlandırılmalıydı. Şairlerin ve roman yazarlarının sevgilileri buluşturduğu yer olan Boztepe, Karadeniz ve Trabzon manzarasının fotoğrafını çekmek isteyenler için ideal bir ortamı sunuyor. Mutlaka Trabzon ziyaretinizde planlarınız içerisinde Boztepe olmalı.

Trabzon Boztepe’de Tesisler

Boztepe içerisinde birçok tesis ve işletme var. Hepside en iyi bir manzaraya kurulu, temiz ve hijyen mekanları ifade ediyor. Sivriburun tesisleri bunlardan birisi. Sabah kahvaltınızı burada organik usulden yapabilirsiniz. Aynı zamanda Çukurçayır çay bahçesi de, güzel ve temiz bir yeri ifade ediyor. Boztepe’de bunun gibi birçok alternatifler var. Ama sabah ve akşam vakitlerinde yoğunluk söz konusu. Organik bir Trabzon kahvaltısı için tesislere gidenlerin sayısı çok. Bu nedenle tesisleri aramak suretiyle önceden bir yer ayırtma girişiminde bulunmanız, sizi avantajlı kılabilir.

Trabzon Boztepe’ye Nasıl Gidilir ?

Adres: Boztepe Mh. Pk. 61030 – Trabzon / Türkiye

Nasıl Gidilir?: Boztepe’ye gitmeniz için izlemeniz gereken yol, çok eğlenceli bir seyahati ifade ediyor. Merkezden Boztepe’ye doğru hareket eden teleferikleri kullanmanız yeterlidir. Burada özel araçlarıyla Boztepe’ye gitmek isteyenlere de not düşmek isterim. Yakıt masrafı artı yolun dik olması gibi durumları düşünerek, teleferik heyecanını yaşamayı tercih etmeniz daha uygun olabilir. Teleferik ile Boztepe’ye çıkarken, Trabzon ilinin eşsiz manzarası hakkında ön bilgiye sahip olmuş oluyorsunuz. Boztepe’de ise, asıl içeriğin vermiş olduğu hazla, güzel bir vakit geçiriyorsunuz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *