24/7 İletişim +905437872917
tuzla kuş cenneti

Tuzla Kuş Cenneti Tanıtımı

Bodrum’a 25 km mesafede bulunan Tuzla Kuş Cenneti, Ege Denizi’nin tatlı suyla birleştiği, keşfedilmemiş bir doğa harikası. Bodrum’un hemen yanı başındaki Bargilya Antik Kenti’nin yakınlarında, çevresi zeytin ağaçlarıyla kaplı bir bölgede yer alıyor.

Tuzla Kuş Cenneti Tanıtımı

Tuzla Kuş Cenneti’nde toplam 125 çeşit kuş türü barınıyor ve bu kuşlar tüm beslenme ihtiyaçlarını Tuzla Gölü’nden karşılıyorlar. Bölgenin en popüler canlı türü ise flamingolar.

Tuzla Kuş Cenneti, belli mevsim dönemlerinde, kuş gözlemcilerinin akınına uğruyor. Özellikle Kasım ve Nisan ayları arasında, kuşların oluşturdukları dans şöleni, gerçekten de görülmeye değer.

Huzuru ve neşeyi bir arada yakalayabileceğiniz Tuzla Kuş Cenneti’ni, Bodrum’a yolunuz düştüğü takdirde mutlaka ama mutlaka görmelisiniz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *