24/7 İletişim +905437872917

Ünlü iş kadınına büyük şok!..

Sarsılmaz Silah Sanayi’nin sahiplerinden Nur Ala Aliş, bir süre yanında hizmetli olarak çalışan Hasan S.’den “Ala Hanım’ın işi bitti” mesajı nedeniyle şikâyetçi oldu.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın detaylarına göre, Sarsılmaz Silah Sanayi’nin sahiplerinden Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Nur Ala Aliş kendisine gündelik işlerinde yardımcısı olması için Hasan S. adlı kişiyi bir süre yanında çalıştırdı. Ayda birkaç gün çağrı üzerine işe gelen Hasan S., Nur Ala Aliş’e yardımcı oldu. Hasan S.’nin tutum ve davranışlarından memnun kalmayan Aliş, iş ilişkisini kesti. İddiaya göre, işten ayrılan Hasan S. böyle bir isteği olmadığı halde Aliş’in arkadaşı Dilek E.’ye, işkadının özel hayatını ve iş hayatını ilgilendiren bilgiler verdi.

ARKADAŞA ‘SIZDIRDI’

Aliş’in kimlerle görüşme yaptığını, gün içerisinde nerelere gittiğini ve araç içerisinde yaptığı konuşmaları Dilek E.’ye aktardı. Bir diğer iddiaya göre, Hasan S., Dilek E.’ye bilgi aktarmak dışında Nur Ala Aliş’in gıda alışverişi yaptığı bir işyerinde yetkili olarak çalışan Züleyha D.’ye de,  “Abla öbür taraftan Ala Hanım’ın işi bitti artık siz de kopabilirsiniz size bırakıyorum artık her şey için teşekkürler” yazılı bir mesaj gönderdi.

‘BU MESAJ TEHDİT İÇERİYOR’ ŞİKÂYETİ

Dava dilekçesinde, hizmetlinin gönderdiği mesajın tehdit içerdiğini belirten Nur Ala Aliş’in avukatı, “İş dünyasında tanınan bir kadın olan müvekkilim lehine 40 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi. Aliş, mesajdaki ifadeler nedeniyle ayrıca suç duyurusunda da bulundu.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *