24/7 İletişim +905437872917
Venedik'ten: 3 Sattlik Bizans Devri Yürüyüş Turu

Venedik’ten: 3 Sattlik Bizans Devri Yürüyüş Turu

Genel Bakış

Bizans dönemi hakkında ne varsa bu 3 saatlik Venedik yürüyüş turuyla öğrenin. Piazza San Marco’dan başlayarak anıtları görün, sonra Curia of Venice’e yönelerek antik sanat eserlerini hayranlıkla izleyin ve muhteşem hazinelerin görüntüsüne hayran kalın.
Venedik’in en karakteristik ve önemli bölgelerinde yürüyüş yapmanın tadını çıkarın. Rehberinizin yanında Serenissima Republic boyunca yürürken size eşlik eden rehberiniz şehrin eşsiz geçmişi hakknda bilgi verecektir. Piazza San Marco’dan başlayın ve San Marco Bazilikası, Palazzo Ducale, Bell Tower ile daha birçok güzel yerin kökeni ve tarihi hakkında bilgi edinin.

Daha sonra, Santa Maria Formosa’ya yönelin ve bu harika ve önemli meydan ile ilgili anekdotları yakından dinleyin. Campo SS. Giovanni e Paolo’ya devam edin ve Venedik Panteonunu keşfedin. Ardından, ünlü kaşif Marco Polo’nun evini ve Malibran Tiyatrosu’nu keşfedin.

Mercerie üzerinden San Marco’ya geri dönün ve 1 saatlik alışveriş ve rahatlama molasının keyfini çıkarın. Sonra, Curia of Venice’e girin ve Bizans sanatının çok kapsamlı koleksiyonunu görün. Rehberiniz bu antik bazilikanın özellikleri hakkında size bilgi verirken, güzel altın mozaikler ve mermer dolguları hayranlıkla seyredin. Bizans sanatının seçkin bir örneği olan Pala d’oro’ya hayran kalırken, yüzyıllık dini sanat koleksiyonu hazinelerini izleyin.

Ardından, seçeneğe bağlı olarak özel bir bot ile Murano Adası’na gidebilirsiniz. Buradaki cam fabrikasını ziyaret edebilir ve Venedik’in en gelişmiş sanat dalından biri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kilise hizmetlerine bağlı olarak (Pazar günleri ve dini günlerde) veya istisnai su yükselmesi halinde giriş mümkün olamayabilir

 

Dahil Olanlar

  • Bazilika biletleri
  • Ses kayıt cihazı

Buluşma noktası

Yex Exchange Ofisi, Saat Kulesi, San Marco Meydanı.

Aklınızda Bulunsun

Yürüyüş turu saat 09.10’da başlar ve yaklaşık 1.5 saat sürer. Kısa bir alışveriş molasından sonra, turun Bazilika ziyaretini içeren ikinci kısmı saat 12.00’de başlar.

Aktivite Özellikleri

  • San Marco Meydanı’nın en muhteşem anıtlarının arkasında yatan etkileyici tarihi gerçekleri öğrenin
  • Bizans sanatının nefes kesen örneklerinden biri olan Bazilikayı ziyaret edin
  • Murano Adası’na giden bi bota atlayın ve modern cam fabrikasını ziyaret edin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *