24/7 İletişim +905437872917
yilbasi-midilli-turu

Yılbaşı Midilli Turu

Yılbaşı Midilli Turu; Yılbaşı Özel Midilli Adası Turu, 1 veya 2 gece konaklamalı, 30/31 Aralık 2014 – 01 Ocak 2015 Yunan Usulü Yılbaşı Gecesi ile özel tur programı.

Yılbaşı Midilli Adası Turu

TUR ADI: Yılbaşı Midilli Adası Turu

TUR TARİHİ: 30/31 Aralık 2014 -01 Ocak 2015

TUR SÜRESİ: 2 veya 3 gün seçenekli

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  08.00

HAREKET NOKTASI: Ayvalık Feribot iskelesi

KATILIM ŞARTI: Normal Pasaport için Vize Gereklidir

Yılbaşı Midilli Turu

Tur Programı

1. Gün; 08:00 İtibari ile AYVALIK ofisimizde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da Midilli ’ye hareket ediyoruz. Ayvalık koylarından, deniz fenerlerinden ve güzelim adalardan mavi ufukta yavaş yavaş uzaklaşırken Ege denizinin kucağında ilerliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz.

Gümrük işlemlerinden hemen sonra şehir merkezi ve eski Osmanlı çarşısında Metropol Kilisesi, Yeni Cami, Türk hamamı gibi tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest bir zaman dilimi ayırıyoruz.

Yeniden buluştuğumuzda adanın geleneksel köylerinden Ayasos dağ köyü için harekete geçiyoruz. Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ve Ayasos Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Midilli’ye doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan Yılbaşı Gecesi geçiriyoruz.

2. Gün; sabahında kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘ dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos’a ulaşıyoruz.

Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolun da Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:30’ da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.

Tur Fiyatı İki Kişilik Odada Kişi Başı  120 €

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

• Ayvalık- Midilli gidiş –dönüş gemi bileti
• Otel konaklama (Oda – kahvaltı dahil)
• Yılbaşı Özel Yunan Gecesi (sınırsız içki dahil)
• Tur boyunca tüm transferler
• Türkçe rehberlik hizmeti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Vize ücreti
• Yurtdışına çıkış harcı
• Öğle yemeği
• Gezi esnasındaki kişisel harcamalar.

Yılbaşı Midilli Turu Notları

2 gün 1 gece çıkış: 31.12.2014 saat 09:00 dönüş 01.01.2015 saat 18:30 Tur ücreti İki kişilik oda da kişi başı 120 €
3 gün 2 gece çıkış: 30.12.2014 saat 09:00 dönüş 01.01.2015 saat 18:30 Tur ücreti İki kişilik oda da kişi başı 160 €
3 gün 2 gece programında ek olarak; 2 gün 1 gece programından farklı olarak, Eresos Sigri turu bulunmaktadır.

• 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 6-12 yaş çocuklar (aile yanında kalmak kaydıyla) % 50 ücretlidir.
• Acentamız gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
• Pasaportunda KKTC ’ ye giriş damgası bulunanlar Yunanistan‘a giriş yapamazlar.

Konaklama Yapılacak Otel Merkez de 3* Lasia Hotel’dir.

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *