24/7 İletişim +905437872917
zeki müren sanat müzesi

Zeki Müren Sanat Müzesi Tanıtımı

Türk Sanat Müziğinin en önemli isimlerinden olan ve unutulmayan sanat güneşi Zekin Müren’in Muğla Bodrum’daki evi 2000 yılında müzeye çevrilmiştir.

Zeki Müren Sanat Müzesi Tanıtımı

Zeki Müren’in evi iki katlıdır ve terasında çiçek ve hayvan motifleri hoş bir detay olarak kalmış. Alt katın şekli korunmuş olup yatak odası, oturma odası, kostüm odası sergiye açıktır.

Sergide sergilenen kostümler kendi tasarımı olup bunun yanı sıra kullandığı takılar, çektirdiği fotoğraflar ve aldığı ödüller sergide ziyaretçilere açıktır. Zeki Müren Sanat Müzesi, sanatın kokularına bürünmüş rahmetli büyük sanatçının izlerini hala sevgiyle ve saygıyla taşıyor. Ayrıca evinin bahçesinde yıllardır kullandığı arabası ve bronz heykeli bulunmaktadır. Tüm orijinal eşyalarını görmek için Zeki Müren Sanat Merkezi’ne gidip nostaljik zamanlar geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *