24/7 İletişim +905437872917

12 Türk hala bulunamadı !

12 Türk’ün kaybolduğu yönündeki bir ihbar üzerine Yunan yetkililer alarm verdi.

Yunanistan’da polis ve itfaiye ekipleri 12 Türk için alarma geçti. Yetkilileri alarma geçiren ise Türk vatandaşı olduğunu söyleyen bir kişinin, Cuma günüAvrupa Acil Yardım Hattı 122’i arayarak, “12 kişi olduklarını ve yerleşim merkezinden uzak dağlık bir bölgede kaybolduklarını” söylemesi oldu.

Katerini itfaiyesinden edinilen bilgilere göre, arama Kuzey Amerikanumaralı bir cep telefonundan yapıldı. yetkililer numarayı hemen geri aradı fakat cevap veren olmadı. 
 
Aramalar sonuçsuz
 
Kayıp ihbarının yapıldığı cep telefonu sinyalinin Katerini şehrinin 20 kilometre kuzeybatısındaki kayak merkezi Elatohori’nin de bulunduğu Pieria Ori dağlarındaki bir noktadan geldiği tespit edildi.

Moshopotamu, Elatohori ve Katalonia köylerinin yakınındaki bölgenin Bulgaristan’a da yakın olması nedeniyle aramanın oradan da yapılmış olabileceği olasılığı üzerinde de duruluyor. Bir helikopter, Yunan polisi ve itfaiye ekipleriyle birlikte üç köyün sakinlerinin de katıldığı arama çalışmaları ise dün akşam saatlerine kadar bir sonuç vermedi. 
 
İŞTE GELEN YARDIM ÇAĞRISI: 
‘Türk, Bulgar 12 kişi imdat’

 
Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin, Hürriyet’e şu bilgileri verdi:

“Yunan telekom şirketi OTE’den, önüme biraz önce şu bilgi geldi. Dün (Cuma) sabah saat 10.00’da Yunan acil yardım hattına düşen ‘bizi kurtarın’ mesajı Edirne’nin karşısındaki Meriç bölgesinden gelmiş. Dolayısıyla kayıp yeri söylenen Pieria Ori dağ bölgesi değil. Yunan telekomuna aynen şu imdat çağrısı yapılmış; ‘Türk, Bulgar, 12 kişi imdat.’ Bundan dolayı belki de kayıp çağrısı Bulgaristan tarafından da gelmiş olabilir. Çünkü verilen bilgi 30 kilometrelik alanı kapsıyor. Başkonsolosluğumuza da ‘biz kaybolduk’ diye gelmiş herhangi bir mesaj yok. Olayı yakından takip ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *