24/7 İletişim +905437872917

ABD’de katledilen Müslüman gençlerin cenaze namazını babaları kıldırdı

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde katledilen 3 Müslüman genç, binlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından dün toprağa verildi.Deah Barakat (23) ile eşi Yusor Abu-Salha (21) ve kız kardeşi Razan Abu-Salha’nın cenaze namazını,…

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde katledilen 3 Müslüman genç, binlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından dün toprağa verildi.

Deah Barakat (23) ile eşi Yusor Abu-Salha (21) ve kız kardeşi Razan Abu-Salha’nın cenaze namazını, genç kadınların babası Mohammad Abu-Salha kıldırdı.

Cenaze töreni öncesinde açıklama yapan acılı baba, “Kızım iki-üç hafa önce, bir komşularının kendilerinden nefret ettiğini hissettiğini, bakışlarından hoşlanmadığını söylemişti.” dedi.

ABD’de her din ve renkten insanların güven içinde yaşamasını istediğini belirten Abu-Salha, ABD Başkanı Barack Obama’nın konuyla ilgilenmesini ve FBI’ın da olaya müdahil olmasını istedi. Abu-Salha, cinayetin, iddia edildiği gibi bir park yeri tartışması sonucu işlenmediğini belirterek, “Bu çocuklar, başlarının arkasına kurşun sıkılarak infaz edildi.” diye konuştu.

Abu-Salha, cinayetin ‘nefret suçu’ olarak tanınmasını istedi ve “Onların şehit olduğuna inanıyoruz. İnançları ve kimlikleri sebebiyle ölen, haksız yere öldürülen herkes bizim inancımıza göre şehittir.” dedi. CİHAN

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *