24/7 İletişim +905437872917

Babasına son görevini yerine getirdi

Umre için gittiği Suudi Arabistan’dan dönerken uçakta rahatsızlanan ve acil iniş yapılan Mısır’dan ambulans uçak ile getirildiği Rize’de hayatını kaybeden Mehmet Çolak’ın cenazesi, oğlunun kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verildi

RİZE (AA) – Umre için gittiği Suudi Arabistan’dan dönerken uçakta rahatsızlanan ve acil iniş yapılan Mısır’dan ambulans uçak ile getirildiği Rize’de hayatını kaybeden Mehmet Çolak’ın cenazesi toprağa verildi.

Çolak için Kalkandere ilçesine bağlı Merkez Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir, Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Soba, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, Halk Sağlığı Müdürü Muhammet Mustafa Saymaz, Rize Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Gökhan Demiral, eski Kalkandere Belediye Başkanı Nihat Çolak, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Çolak’ın cenaze namazını kıldıran oğlu Hüseyin Çolak, yaptığı konuşmada, babasının Umre’ye giderken de rahatsızlığı olduğunu belirterek, “Dönerken uçakta rahatsızlandı. O süreçten itibaren bize destek olan ve babamın uçak ambulansla buraya gelmesini sağlayan Sağlık Bakan Yardımcımız Erkan Kandemir’e teşekkür ediyorum. Allah ondan ve devletimizden razı olsun” dedi.

Mehmet Çolak’ın cenazesi, cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası ilçenin Kuruköy köyündeki aile mezarlığına defnedildi.

Kalkandere ilçesine bağlı Kuruköy köyünde yaşayan Mehmet Çolak (68), 18 Ocak’ta eşi Hatice Çolak (67) ve komşusu Muhammet Çolak ile Umre’ye gitmiş, ibadetlerini tamamlamalarının ardından Türkiye’ye dönmek üzere 1 Şubat’ta yola çıkmıştı. Çolak’ın kalbinden rahatsızlanması üzerine uçak, Mısır’ın Şarm El Şeyh kentindeki havalimanına acil iniş yapmak zorunda kalmıştı.

Çolak, Mısır’dan 3 Şubat’ta uçak ambulans ile alınarak Trabzon Havalimanı’na getirilmiş, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesindeki muayenesinin ardından ambulans ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavisine burada devam edilmiş ancak tedavi gördüğü kardiyoloji yoğun bakımda hayatını kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *