24/7 İletişim +90 546 656 35 88

Bartın Kamu Hastaneleri Birliği’nden Bilgilendirme Toplantısı

Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, sağlık yatırımları ve hastanelerde yenileme çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

– Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, sağlık yatırımları ve hastanelerde yenileme çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Devlet Hastanesi yemekhanesinde düzenlenen programa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, hastane yöneticileri, birim müdürleri, doktorlar, teknik personel ve basın mensupları katıldı.

“BARTIN’A 2 YILDA 10 MİLYON TL’LİK SAĞLIK YATIRIMI YAPILDI”

Sağlık yatırımları ve yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren Dr. Osman Açıkgöz, “Özellikle sağlık gibi bir kamu kuruluşunun her zaman çok büyük bir desteğe ihtiyacı vardır. Biz burada gelip geçiciyiz ama bu kurumlara vatandaşın ne kadar fazla sahiplenmesini sağlayabilirsek, bizi o kadar mutlu eder. Kamu Hastaneler Birliği olarak bizler yaklaşık bin 400 kişilik bir sağlık ordusuyuz. Yaklaşık 80 trilyonluk bütçesi olan, belki de ilin en önemli ticari kuruluşlarından da bir tanesiyiz. Her gün 4 bin kişinin tedavi olduğu bir kamu kurumundan bahsediyoruz. Çok büyük bir özveri var. Bu işleri başaran güçlü bir ekibimiz var. Bartın’a son 2 yıl içerisinde yaklaşık 10 milyon liralık sağlık yatırımı gerçekleşti. 2 Kasım 2012 tarihinde Kamu Hastaneler Birlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da göreve başladı. Göreve başladıktan hemen sonra durum tespiti yaptık. Kurum içerisinde oldukça objektif davranmaya başladık. Burada işe önce öğrencilerden oluşan ekipleri hastaneye davet ettik. Onlar bizim adımıza nerelerde sıkıntı var. Onların gözünden izlemek istedik. Daha sonrada bütün alanları tek tek ziyaret ettik. Personel eğitimlerine başladık. Tüm alanlarda çalışmaları hızlandırarak bugünlere geldik” dedi.

Toplantı sonrasında Dr. Açıkgöz, basın mensuplarına yeni açılacak yoğun bakım, fizik tedavi, iyileştirme servisi, uyku laboratuvarı ve diğer birimleri gezdirerek bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *