24/7 İletişim +90 546 656 35 88

Bulgaristan’da Türk köyünde heyelan

Bulgaristan’ın Kırcali şehrine bağlı Sipey (Durhanlar) köyünde meydana gelen heyelanda 6 ev kullanılmaz hale geldi. Köydeki ana yol da hasar sebebiyle trafiğe kapandı.Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Liliana Pavlova ile Kırcali Belediye…

Bulgaristan’ın Kırcali şehrine bağlı Sipey (Durhanlar) köyünde meydana gelen heyelanda 6 ev kullanılmaz hale geldi. Köydeki ana yol da hasar sebebiyle trafiğe kapandı.

Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Liliana Pavlova ile Kırcali Belediye Başkanı Hasan Aziz köyde incelemede bulundu. Kırcali Belediyesi, bazı mağdurları öğrenci yurtlarına yerleştirirken, kimilerine geçici ev tahsil etti.

Afet mağduru İlyaz Mehmet ağlayarak, “Evim yaşanacak halde değil, geçici olarak öğrenci yurduna geçtim ama orada da banyo olmadığından kaç gündür duş alamadım.” dedi. İlyaz Mehmet yetkililerden kısa süre içinde evlerin tekrar yapılmasını istiyor.

Diğer mağdurlardan biri de Hatice Mümün de evi hasar gördüğü için eşyalarını toplamaya başladı ve geçici bir eve geçmek istediğini söyledi. Şu anda komşularında kaldığını ifade eden Hatice Mümün, Bakan Lilyana Pavlova’nın ev sözü verdiğini aktardı. Ancak mağdur aile kendilerine ne zaman ev verileceğini bilmiyor. Kırcali Belediyesi hasar tespitinin ardından mağduriyetin giderileceği sözünü verdi. CİHAN

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *