24/7 İletişim +905437872917

Busiad’ın Bütçesi 1 Milyon Lira

BUSİAD’ın olağan mali genel kurul toplantısı yapıldı.

– BUSİAD’ın olağan mali genel kurul toplantısı yapıldı.

Divan Başkanlığını İbrahim Yaşar’ın yaptığı genel kurulda, BUSİAD’ın 2015 yılı bütçesi 1 milyon 62 bin lira, yıllık üye aidatı 2 bin 750 lira, yeni üye giriş aidatı da 10 bin lira olarak karara bağlandı.

BUSİAD’ın, ilkeli duruşu, girişimci kimliği, fikir, proje ve yaptığı çalışmalarla ekonomik ve sosyal sorumluluk alanında 37 senedir örnek ve başarılı bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyleyen BUSİAD Başkanı Günal Baylan, “Yönetim kurulumuz, göreve geldiği günden beri bu anlayışla sizlerin sevgi ve güvenine layık olabilmeyi arzulamıştır” dedi.

Baylan, “Siyasi ve ekonomik konularda daha çok dersimiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Tek üzüntümüz, çalışmaların eski alışkanlıklar ile devam ettirilmek istenmesi. Dünyamız hızla değişiyor. Mali idarelerden başlayarak yapacağımız bütün çalışmaları, bizleri geleceğe taşıyacak vizyon doğrultusunda, ortak akılla, bölgenin değerlerini göz önüne alarak kontrollü, ölçülebilir ve denetlenbilir bir yapıda gerçekleştirmeliyiz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda bu hususa dikkat etmeye çalıştık. Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla görev alan 62. hükümetten beklentimiz, yapısal meseleleri çözmek için açıklanan reformları bir bir yapması. Seçim politikaları paylaşımcı ve sürdürebilir olmalı. Türkiye’deki ekonomik büyümenin para politikalıyla çözüleceği sanılıyor. Bu konuda Merkez Bankası sürekli baskı altındadır. Günü kurtarmak için uygulanan politikalar, üretim, sanayi ve ihracatı kapsamadığı sürece başarılı ve sürekli olmayacaktır. Tasarrufların üretken sektörlere yönlendirilmesi, sanayiin ekonomideki payını artırması ve büyümenin yüzde 5’in altına düşmemesi sağlanmalıdır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *