24/7 İletişim +905437872917

Endonezya Ulema Meclisi’nden

Endonezya Ulema Meclisi (MUI), “Sevgililer Günü” için “haramdır” hükmünü verdi. MUI Kadın, Aile ve Çocuk Kolu Başkanı Tutty Alawiyah yaptığı açıklamada, Sevgililer Günü kutlamalarının ülkeyi olumsuz şekilde etkilediğini belirtti. Alawiyah…

Endonezya Ulema Meclisi (MUI), “Sevgililer Günü” için “haramdır” hükmünü verdi.

MUI Kadın, Aile ve Çocuk Kolu Başkanı Tutty Alawiyah yaptığı açıklamada, Sevgililer Günü kutlamalarının ülkeyi olumsuz şekilde etkilediğini belirtti. Alawiyah sözlerinin devamında şunları söyledi: “Sevgililer Günü Batı’nın çıkardığı bir şey. Ne Endonezya kültüründe ne de İslam dininde bunun yeri yok.”

Sevgililer Günü’nün nikahsız ilişkilere de zemin hazırlayabileceği uyarısında bulunan Alawiyah, gençlere, “Sevginizi belli etmek için yılın sadece bir gününü beklemenize gerek yok.” tavsiyesinde bulundu.

CİHAN

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *