24/7 İletişim +905437872917

Erdoğan, Küba’da temaslarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaret için bulunduğu Havana’da, dün Küba Devlet Başkanı Raul Castro tarafından törenle karşılandı.Karşılama töreninin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Başkanı Castro’nun başkanlığında…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaret için bulunduğu Havana’da, dün Küba Devlet Başkanı Raul Castro tarafından törenle karşılandı.

Karşılama töreninin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Başkanı Castro’nun başkanlığında heyetler arası görüşmelere geçildi.

Erdoğan, Küba’nın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü, şair ve yazar Jose Marti’nin anıtına da çelenk bıraktı.

Cumhurbaşkanlığı sitesinin bildirdiğine göre Küba’da soruları da cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba’ya yönelik yaptırımları insani ve vicdani açıdan doğru bulmadığını belirtti.

Türk Hava Yolları’nın Küba ile Meksika arasında sefer düzenlenmesi ile ilgili girişimde bulunduklarını belirten Erdoğan, Havana’da cami yapılması ile ilgili olarak Suudi Arabistan’ın çok öncelere dayanan bir girişimi olduğunu anlattı. Erdoğan, Havana’da olmazsa başka bir şehirde cami yapılması konusunu Diyanet İşleri ve TİKA vasıtasıyla takip edeceklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba’daki temaslarını tamamlayarak Meksika’ya geçti. CİHAN

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *