24/7 İletişim +905437872917

Gecikmeli Sevk Edilen Hastanın Beyin Ölümü Gerçekleşti

KASTAMONU’da, beyin kanaması geçiren 37 yaşındaki Ahmet Kavuklu’nun, çevre illerde uygun hastane aranması ve ambulans bulunmaması nedeniyle yaklaşık 5 saat gecikmeli Çorum’a sevk edildiği iddia edildi. Çorum’da özel hastanede tedavi altına alınan…

KASTAMONU’da, beyin kanaması geçiren 37 yaşındaki Ahmet Kavuklu’nun, çevre illerde uygun hastane aranması ve ambulans bulunmaması nedeniyle yaklaşık 5 saat gecikmeli Çorum’a sevk edildiği iddia edildi. Çorum’da özel hastanede tedavi altına alınan hastanın beyin ölümü gerçekleşirken, İl Sağlık Müdürlüğü iddialarla ilgili soruşturma başlattı.

Kastamonu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda memur olan ve bir süre önce eşinden boşanan Ahmet Kavuklu, annesi ve oğlu ile birlikte yaşadığı evde banyo yaptığı sırada bayıldı. Ailesinin haber vermesi üzerine gelen 112 Acil Servis ekibi, Kavuklu’yu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Acil serviste müdahale edilen Kavuklu’ya beyin kanaması teşhisi konuldu.

4 SAAT HASTANE ARANDI

Anjiyo yapılması gereken Ahmet Kavuklu’nun, kentteki hastanelerde anjiyo ünitesi bulunmaması nedeniyle başka bir ile sevk edilmesi kararlaştırıldı. Ancak yaklaşık 4 saat boyunca çevre illerde uygun hastane arandı. Çorum’da özel bir hastanede boş yatak bulunması ile hastanın buraya sevkine karar verildi.

ÇORUM’A GİDEN AMBULANS BEKLENDİ

Bu sefer de hastanede ambulans bulunmaması nedeniyle sevk yapılamadı. Sevk için Çorum’a başka bir hasta götüren ambulansın gelmesi beklendi. Sağlık Müdürlüğü’nde görevli ambulansın gelmesinden sonra Ahmet Kavuklu, yaklaşık 5 saat gecikmeyle Çorum’a gönderildi. Hastanede tedavi altına alınan Kavuklu’nun beyin ölümü gerçekleşti.

Ahmet Kavuklu’nun annesi Fikriye Kavuklu, oğluna bir an önce müdahale edilmesi gerekirken 5 saat boyunca hastanede bekletildiğini ileri sürdü. Oğlunun beyin ölümünün gerçekleştiğini belirten Kavuklu, sorumlular hakkında şikayette bulunacağını söyledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk ise Vali Şehmus Günaydın’ın da konuyla ilgilendiğini, hastanın geç sevk edilmesiyle ilgili iddialar hakkında soruşturma başlattıklarını söyledi.

Ayrıca Kastamonu’daki hastanelerde anjiyo ünitesi bulunmaması nedeniyle hastaların sürekli olarak başka illere sevk edildiği, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Mayıs 2014’te Kastamonu Dr.Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’nde anjiyo ünitesi kurulmasına onay verdiği, aradan geçen sürede ünitenin hala kurulmadığı öğrenildi.

FOTOĞRAFLI

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *