24/7 İletişim +90 546 656 35 88

Havaalanı kapatıldı, savaş jetleri havalandı !

Twitter’dan bomba tehdidi gelince, Atlanta Havaalanı’nın bir bölümü kapatıldı, savaş jetleri havalandı..

Bir Twitter kullanıcısının ABD merkezli Delta Havayolları’na ait uçağa bomba tehdidi yapması sonucu AtlantaHavalimanı’nda aranan iki uçakta bomba bulunamadı.

‘kingZortic’ isimli hesabın Delta Havayolları’na ait Twitter hesabına “Selam, bir sorunum var. Yardım?” şeklinde bir mesaj atmasıyla başlayan diyalog, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ekiplerinin Atlanta’da iki uçakta bomba aramasına neden oldu.

Kuzey Amerika Havasahası Savunma Komutanlığı’ndan (NORAD) yapılan açıklamaya göre kurum, Delta Havayolları’na ait 1156 ve Southwest Havayolları’na ait 2492 sefer sayılı uçaklara Twitter’dan yapılan tehdidi duyar duymaz olaya müdahil oldu. NORAD’a ait iki jet, iki uçağa Hartsfield-Jackson Atlanta Havalimanı’na inmesi için eşlik etti. 

Uçakların havalimanına inişinin ardından FBI ekipleri uçaklarda bomba aradı. Saatler süren çalışmaların ardından iki uçakta da bomba bulunmadığı açıklandı.

1-216.jpeg
 
FBI sözcüsü tarafından yapılan açıklamada soruşturmanın sürdüğü ve yolcuların güvenle tahliye edildiği belirtildi.
 
‘kingZortic’ ile Delta Havayolları’nın halkla ilişkiler için kullandığı DeltaAssist hesabı arasındaki diyalog şu şekilde gelişti:
 
kingZortic – Selam, bir sorunum var. Yardım?
 
DeltaAssist – Nasıl yardımcı olabiliriz? *JK

2-089.jpeg
 
kingZortic – Uçaklarınızın birinde bir bombam var ancak hangisinde olduğunu havalimanından ayrıldıktan sonra unuttum. Bulmama yardım edebilir misiniz?
 
DeltaAssist – Bütün tehditleri ciddiye alıyoruz ve mesajlarınızı şirketimizin güvenlik ekibine inceleme/işlem için ilettik. Hangi uçuştan bahsediyorsunuz? *JK
 
kingZortic – Portland’dan Atlanta’ya idi, gerçi sefer sayısını unuttum. DL 156 ya da DL 1556 gibi bir şeydi, sırasını unuttum.

DeltaAssist – Sabah 6.15’teki PDX – ATL DL 1156 uçuşu? Bombayı nerede bıraktınız? *JK
 
kingZortic – Ah evet, o, teşekkürler. Arka girişlerin birinden içeriye sokuldu çünkü havalimanı girişlerinin birinde çok fazla güvenlik yoktu, dolayısıyla bomba uçağın arkasında. Patlatıldığında herkesin haberi olacak.
 
DeltaAssist – Kargo/bagaj ile mi, yoksa yolcularla birlikte kabinde mi? Bunu tek başınıza mı yaptınız? *JK
 
kingZortic – Havalimanı güvenliğinden birinin bana yardım etmesini sağladım, zira kendisi şu anda devlet için çalışan eski bir arkadaşım. Size daha fazla bilgi yok.
 
DeltaAssist – Tekrar, bütün tehditleri ciddiye alıyoruz ve mesajlarınızı şirketimizin güvenlik ekibine inceleme/işlem için ilettik.
 
kingZortic – Bana bir şey olursa daha fazla uçuşun hedef alınmasını sağlarım. Aptalca bir şey yapmamanızı şiddetle öneriyorum.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *