24/7 İletişim +905437872917

İstanbul’da kar yağışı ne

İstanbul’da aralıklarla süren kar yağışının, öğle saatlerinden sonra kuvvetlenerek yarın akşama kadar devam edeceği bildirildi.

Milliyet’in haberine göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kentte dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı, bugün öğleden sonra saatte 80 kilometre hızla esecek rüzgarla yer yer fırtına şeklinde görülecek.

Anadolu Yakası’nda kuvvetli olmak üzere kent genelinde aralıklarla  sürecek kar yağışı, yarın akşama kadar devam edecek.

Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 15-20 santimetre arasında olması  beklenirken, sahil bölgelerinde 5 santimetreye kadar kar görülebilecek.

Kentte gece sıcaklığının sıfırın altına düşmesi beklenirken, yarın  gündüz sıcaklığının ise 2 derece olacağı öngörülüyor.

Bu arada, yetkililer sürücülerin kar lastiği olmadan trafiğe  çıkmamaları ve vatandaşların mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını  kullanmaları uyarısında bulundu. 

YARIN OKULLAR TATİL OLACAK MI?

İstanbul Valisi Vasip Şahin, resmi Twitter hesabı olan “@vasipsahin”den  sabah saatlerinde bir tweet atarak okulların tatil olmadığını belirtmişti.

Ancak Vali Şahin adına açılan bir sahte hesaptan kısa bir süre önce İstanbul’da okulların yarın tatil edildiğine dair bir tweet atıldı. Bu tweetin hızla yayılmasının ardından bazı internet siteleri de bunu gerçek sanarak haberleştirdi. “Son Dakika: İstanbul’da okullar yarın tatil” şeklinde  verilen haberler sitelerin okurlarını da yanılttı.

Bu tweetin sosyal medyayı karıştırmasının ardından İstanbul Valiliği açıklama yaptı.

ÇARŞAMBA İÇİN ALINAN BİR KARAR YOK, AKŞAM DEĞERLENDİRİLECEK

Açıklama şöyle: “Çarşamba günü okulların tatil edilmesi ile ilgili Valiliğimizce alınmış bir karar yoktur. Meteorolojik veriler bu akşam değerlendirilecektir” açıklamasında bulundu.

İŞTE O ‘HAYRAN’ HESABINDAN ATILAN MESAJ

İşte profilinde ‘Takip edeni tatil ederim’ yazan ve binlerce takipçisi olan o hesaptan atılan mesajlar…

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *