24/7 İletişim +905437872917

İzmir’de dağcıların mahsur kalması

Bozdağ’da mahsur kaldıktan sonra arama kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu ulaşılan 19 dağcıdan 7’si Ödemiş Devlet Hastanesi’ndeki sıcak hava uygulaması ve kısa süreli gözlemin ardından evlerine gönderildi

İZMİR (AA) – Bozdağ’da mahsur kaldıktan sonra arama kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu ulaşılan dağcılar hastanedeki tetkik ve tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve Arama Kurtarma Derneği tarafından dün sabaha karşı bulundukları yerele ulaşılan dağcılardan 7’sine Ödemiş Devlet Hastanesi’ndeki sıcak hava uygulaması yapıldı.

Sağlık durumu iyi olan dağcılar,  kısa süreli gözlemin ardından evlerine gönderildi. 

Bacağından yaralı olduğu için askeri helikopterle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edilen Şerif Ağlıç’ın da tetkik ve tedavisinin ardından taburcu edildiği bildirildi. 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *