24/7 İletişim +90 546 656 35 88

Karaman’da Mers Virüsü Şüphesi

KARAMAN’da umre ziyareti sonrası evinde rahatsızlanan ve Devlet Hastanesi’nin acil servisine başvuran 78 yaşındaki H.A. mers virüsü şüphesiyle Konya’da daha donanımlı başka bir hastaneye sevk edildi.Karaman’da yaşayan ve 10 gün önce…

KARAMAN’da umre ziyareti sonrası evinde rahatsızlanan ve Devlet Hastanesi’nin acil servisine başvuran 78 yaşındaki H.A. mers virüsü şüphesiyle Konya’da daha donanımlı başka bir hastaneye sevk edildi.

Karaman’da yaşayan ve 10 gün önce Umre’den gelen 78 yaşındaki H.A., yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu. Tahliller sonucu Mers virüsünden şüphelenen doktorlar hastaneyi alarma geçirdi. Dahiliye acil servise bir süreliğine içeri kimseyi almama kararı alan doktorlar, servisteki hastaları da hastanenin Cerrahi Acil Servise gönderdi. Mers virüsünden şüphelenilen H.A. ise, özel kıyafet giyen sağlık görevlileri eşliğinde ambulansla daha donanımlı olan Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanın geldiği dahiliye acil servisi de kapatıldı. Bu bölümün dezenfekte edildikten sonra hastalara bakmaya başlayacağı kaydedildi.

FOTOĞRAFLI

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *