24/7 İletişim +905437872917

Kardelen Kestane Şekeri Tesislerine Kuveytli Bakan Vekilinden Tam Not

Kuveyt Evkâf Bakan Vekili Dr. Adil El Fellah, Kardelen Kestane Şekeri üretim tesislerini ziyaret etti. Dr. El Fellah, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada tesisi çok beğendiğini söyledi.

– Kuveyt Evkâf Bakan Vekili Dr. Adil El Fellah, Kardelen Kestane Şekeri üretim tesislerini ziyaret etti. Dr. El Fellah, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada tesisi çok beğendiğini söyledi.

Tatil için ailesiyle birlikte geldiği Bursa’da ticaret ve yatırım maksatlı incelemeler de yapan Kuveyt Evkâf Bakan Vekili Dr. Adil El Fellah, Kardelen Kestane Şekeri üreticisi İlka Şekerleme’nin tesislerini gezdi. Dr. El Fellah, kestane şekerinin ülkesinde de çok beğenildiğini belirterek, firma yetkililerinden kestane şekeri üretimiyle ilgili bilgi aldı.

Ziyaret sırasında açıklama yapan Dr. El Fellah, Türkiye ile Kuveyt arasındaki dostluğun çok eskilere dayandığını söyledi. Dr. Adil El Fellah, son yıllarda iki ülke arasında yapılan anlaşmalarla ticari faaliyetlerin önemli ölçüde artış gösterdiğini belirterek, Bursa’nın kendisi için çok özel bir yeri olduğunu ve tatil için her yıl Bursa’ya geldiğini ifade etti.

Açıklamasında Bursa’nın çok güzel bir iklime sahip olduğunu, tabii güzellikleri, tarihi ve kültürünün çok zengin olduğunu vurgulayan El Fellah, “Bursa’ya mahsus lezzetleri de çok beğeniyorum. Bunlardan biri de kestane şekeridir. Kestane şekerinin nasıl üretildiğini merak ediyordum. Üretimi görmek için buradayım. Tesisleri inceleyip bilgi alacağım” dedi.

İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün de, Kuveyt Evkâf Bakan Vekili Dr. Adil El Fellah’ı ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi. 20 yıllık geçmişe sahip olan firmalarının, 2007 yılından beri fabrikasyon üretim yaptığını vurgulayan Akgün, yurt içinde Kardelen ve Yaylacık markalarıyla, yurt dışında da Caldelion markasıyla satış yaptıklarını ve 30’dan fazla ürünü pazara sunduklarını söyledi. Dünyada 27 dolayında ülkeye ihracat yaptıklarını da kaydeden Akgün, Kuveyt’te de ürün gönderdiklerini belirtip bu ülkeyle ticaretlerini daha da geliştirmek istediklerini ifade etti.

İlka Şekerleme Ticaret Müdürü Deniz Utku Özdemir de, Fellah’a üretim tesislerini gezdirdi. Özdemir, tesislerinde hijyenin öncelikli olduğunu ve bütün ürünleri yüksek kalite standartlarında hazırlayıp ambalajlandıklarını belirtti. Özdemir, “Ürünlerimizin raf ömrü oldukça uzundur. İhracata gönderdiğimiz ürünlerimizi daha da dayanıklı şekilde üretip ambalajlıyoruz” diye konuştu.

Ziyaret sonrasında konuk Bakan Vekili Dr. Adil El Fellah, İlka Şekerleme’nin Kestane Cenneti adlı otantik mekânında, kestanenin ağaçtan toplanmasından kestane şekerine dönüşene kadarki hikayesinin anlatıldığı belgesel filmi izledi.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *