24/7 İletişim +90 546 656 35 88

Katledilen Müslümanların ailesi olayın nefret suçu olarak ele alınmasını…

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde katledilen üç Müslüman gencin ailesi, olayın nefret suçu olarak soruşturulmasını istedi.Eşi ve baldızıyla birlikte evlerine gelen saldırgan tarafından katledilen Deah Barakat’in ablası Suzanne Barakat,…

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde katledilen üç Müslüman gencin ailesi, olayın nefret suçu olarak soruşturulmasını istedi.

Eşi ve baldızıyla birlikte evlerine gelen saldırgan tarafından katledilen Deah Barakat’in ablası Suzanne Barakat, Chapel Hill kasabasında basın toplantısı düzenledi. Altı hafta önce kardeşinin düğününde mutluluktan gözyaşı döktüğünü söyleyen Suzanne Barakat, “Bugün ise kardeşim Deah, eşi Yusor ve kız kardeşi Razan’ın infaz edilmesinden dolayı akıl almaz bir acı sebebiyle gözyaşları döküyoruz.” dedi.

Hâlâ şok içinde olduklarını belirten Suzanne Barakat, kendilerine destek veren öğrenci ve komşular başta olmak üzere tüm topluma teşekkür etti. Barakat, yetkililerin bu duyarsız ve alçakça cinayetleri nefret suçu olarak soruşturmasını istedi. Barakat, kardeşi ve eşinin hayır faaliyetleriyle topluma model olduklarını vurguladı.

KATİL ZANLISI MAHKEMEYE ÇIKARILDI

Bu arada katil zanlısı Craig Stephen Hicks (46) mahkemeye çıkarıldı. Chapel Hill polisi, savcıların cinayetin sebebini belirlemek için çalıştığını açıkladı. Polis, ön soruşturmada nefret suçu üzerinde durduklarını belirtti.

Hicks’in Facebook paylaşımlarında kendisini ‘ateist’ olarak tanımladığı ve Hıristiyanlık ve İslam karşıtı paylaşımlar yaptığı belirlendi. Fakat zanlının eşi Karen Hicks, cinayetlerin maktullerin dini inançlarıyla ilgili olmadığını savundu. Karen Hicks, eşiyle komşusu Müslüman gençler arasında park yeri sebebiyle uzun süredir husumet olduğunu söyledi. CİHAN

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *