24/7 İletişim +905437872917

Kurayla Tüp Bebek Tedavisi Çıktı, 17 Yıllık Hayal Gerçek Oldu

SAMSUN’da 17 yıllık evli 34 yaşındaki Dilek ve 40 yaşındaki Bülent Doğdu çifti, yıllarca çocuk özlemiyle yaşadı. Çift, kentteki özel bir hastanenin düzenlediği etkinliğe katılarak kura ile ücretsiz tüp bebek tedavisi hakkı kazandı….

SAMSUN’da 17 yıllık evli 34 yaşındaki Dilek ve 40 yaşındaki Bülent Doğdu çifti, yıllarca çocuk özlemiyle yaşadı. Çift, kentteki özel bir hastanenin düzenlediği etkinliğe katılarak kura ile ücretsiz tüp bebek tedavisi hakkı kazandı. Tedavi sonucunda Dilek Doğdu bir erkek bebek dünyaya getirmesiyle çiftin 17 yıllık evlat özlemi sona erdi.

Ondokuz Mayıs Üniveritesi’nde sekreter olan Dilek ve Bülent Doğdu çifti, 17 yıl süreyle bebek sahibi olmayı bekledi. Özel bir şirkette çalışırken malulen emekli olan Bülent Doğdu’nun böbrek yetmezliği tedavisi nedeniyle çiftin bu hayali bir türlü gerçekleşemedi. 2008 yılında Bülent Doğdu’ya böbrek nakli yapıldı, ardından tedavisi devam etti. Çift çocuk sahibi olmak için hayaller kurarken, bir türlü olumlu sonuç alınamadı. Son olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tıbbi sekreter olarak çalışan Dilek Doğdu, geçen yıl anneler gününde kentteki Medical Park Hastanesi’nde düzenlenen tüp bebek tedavisi ile ilgili bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantı sonrasında yaklaşık 70 çift, ücretsiz tüp bebek tedavisi hediye edileceği kuraya katıldı. Yapılan kura sonucunda Dilek Doğdu ve Bülent Doğdu çifti, ücretsiz tüp bebek tedavisi hakkı kazandı. 2 ay süren tedavi sonucunda Dilek Doğdu hamile kaldı. Doğdu, dün Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sezaryen doğumla bir erkek bebek dünyaya getirdi. Böylece Doğdu çitinin 17 yıllık bebek hayali de gerçekleşmiş oldu.

‘ÇOK BÜYÜK BİR MUTLULUK’

Anne olan Dilek Doğdu, çok büyük bir mutluluk yaşadığını belirterek, “Yapılan kurada ismimi duyunca havalara uçtum. Çok büyük bir sevinç yaşadım. 17 yıldır evliyiz, eşim böbrek hastalığı nedeniyle çocuğumuz olmuyordu. İlk tüp bebek denememizde de bebek sahibi olduk. Çok güzel bir duygu. Allah bebek özlemi çeken herkese nasip etsin” dedi.

’17 YILDIR BU BEBEĞİ BEKLİYORDK’

Bebeklerine ‘Çınar Hüdaverdi’ adını verdiklerini söyleyen emekli Bülent Doğdu, “Hüdaverdi isminin kelime anlamı ‘Allah verdi’ Bu isim genelde çocuk özlemi çeken ve çiftlerin bebeklerine verdikleri bir isim. Biz de 17 yıldır ilk bebeğimizi beklediğimiz için oğlumuza bu ismi verdik. Bizde yıllardır bir bebek özlemi duyuyorduk. Şimdi çok mutuyuz. Baba olmak çok güzel bir duyguymuş. Ayaklarım adeta yerden kesildi” diye konuştu.

‘KURA İLE TÜP BEBEK TEDAVİSİ KAZANDILAR’

Medical Park Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Tayfun Alper, “Dilek hanım geçen yıl anneler gününde yaptığımız tüp bebek halk bilgilendirme toplantısının yapıldığı salona bir saat önceden gelmişti. Ben de onu görünce ilk gelmesinin bir anlamının olmadığını kura ile belirleneceğini söyledim. Kuradan da Dilek hanımın ismi çıktı. Tüp bebek tedavisini uyguladık. Gebelikle sonuçlandı ve hastamız bebeğini kucağına aldı. Bebek özlemi çeken bir çok insan için tüp bebek tedavisi bir ümit. Maalesef dünyanının neresine giderseniz gidin bu tedavi mutlaka gebelikle sonuçlanacak değil. Bir çok hasta için gebelikle sonuçlandığında onlar için mucize olmuş oluyor. Bu hastamızda bu tedavi ile bebeğine kavuştu” dedi.

FOTOĞRAFLI

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *