24/7 İletişim +905437872917

Müziğin devleri Londralı Türkleri coşturdu

Türk halk müziğinin efsanevi müzisyenleri Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu ve Türk rock müziğine bir dönem damgasını vuran Bülent Ortaçgil, İngiltere’nin başkenti Londra ve civarından gelen Türklere unutulmaz bir konser verdi. Başkent…

Türk halk müziğinin efsanevi müzisyenleri Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu ve Türk rock müziğine bir dönem damgasını vuran Bülent Ortaçgil, İngiltere’nin başkenti Londra ve civarından gelen Türklere unutulmaz bir konser verdi.

Başkent Londra’da, dünyaca ünlü müzisyenlere ev sahipliği yapmış tarihi konser salonlarından biri olan Union Chapel’de düzenlenen geceye Türklerin ilgisi yoğun oldu. Günün erken saatlerinden itibaren müziğin duayen isimlerini izlemek için gelen seyirci, konser salonunun önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Konser öncesi Cihan Haber Ajansı muhabirine konuşan Bülent Ateş adlı gurbetçi, uzun zaman önce İstanbul’da Yedi Kule Zindanları’nda izlediği Erkan Oğur ve Bülent Ortaçgil’i bir kere daha izleyecek olmanın heyecanını, “Efsaneler yine bir arada” ifadeleriyle paylaştı. Dil öğrenmek için Londra’ya kısa süre önce gelen Esra ise Bülent Ortaçgil’in Türkiye’deki konserlerini kaçırmadan izlediğini, bu nedenle Londra’daki konsere de geldiğini söyledi.

Müziğin devlerinin ağırlandığı etkinliğe yaklaşık 900 kişi katıldı. TSİ 22.00 sıralarında başlayan müzik şöleni, aralıksız iki saat devam etti. Uzun zamandır, konseri bekleyen izleyiciler şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.

Türk halk müziğinin dev isimleri Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden seslendirdikleri deyişlerle konsere başladı. Bülent Ortaçgil’in duayen müzisyenlere katılımıyla birlikte de “Bülbülüm Altın Kafeste”, “İki Keklik” türküleri geceye damgasını vurdu. Seyircinin ısrarlı alkışlarına dayanamayan dev üçlü, sahneye tekrar gelerek, “Pencereden kar geliyor” türküsünü okudu. Bu arada bir çok seyircinin gözyaşını tutamadığı gözlendi.

GAZETECİ – YAZAR UĞUR MUMCU ANILDI

22 yıl önce suikaste kurban giden gazeteci-yazar Uğur Mumcu ise efsane müzisyenler tarafından “Mağusa Limanı” ağıtıyla anıldı.

Konser sonrası Cihan Haber Ajansı’na konuşan bağlama ustası İsmail Hakkı Demircioğlu, Londra’daki seyircinin çok coşkulu olduğunu belirterek, “Biz sazları kaplarına koyduk ama bir daha konsere çıkmak zorunda kaldık. Heyecan verici bir durum” ifadelerini kullandı. Erkan Oğur ise “Hem salon güzeldi. Hem de iyi bir izleyici vardı. Baya bir enerji aldık biz de. Güzel bir konser oldu. Burada olmaktan mutluyuz” dedi. CİHAN

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *