24/7 İletişim +905437872917

(Özel Haber) Silopi’de İlk Defa Şaşılık Ameliyatı Yapıldı

Şırnak’ın Silopi İlçe Devlet Hastanesi’nde, ilk defa şaşılık ameliyatı yapıldı.

– Şırnak’ın Silopi İlçe Devlet Hastanesi’nde, ilk defa şaşılık ameliyatı yapıldı.

Kısa bir zaman önce Silopi Devlet Hastanesi’ne atanan göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Cem Sundu, Silopi’de ilk defa bir hastaya şaşılık ameliyatı yaparak, hastayı sağlığına kavuşturdu.

İbrahim Karal adlı vatandaş bir hafta önce Silopi Devlet Hastanesi’ne gelerek, şaşılık şikayeti nedeniyle tedavi oldu. Opr. Dr. Sundu, gerekli donanımların hazırlanmasından sonra ameliyat yapılmasına karar verdi. Yapılan ameliyat sonrası sağlığına kavuşan İbrahim Karal, Opr. Dr. Cem Sundu’ya teşekkürlerini sundu.

Silopi’de ilk defa yapılan şaşılık ameliyatı hakkında bilgi veren Opr. Dr. Cem Sundu. “Şaşılık ameliyatları büyük çoğunlukla göz küresinin dışında yer alan kaslar üzerinde gerçekleşir. Şaşılığın düzeltilmesi ve gözler arasındaki paralelliğin sağlanması için muhtelif teknikler kullanılarak bu kasların güçleri arttırılır, azaltılır veya kasların etki noktaları değiştirilir” dedi.

Şaşılık ameliyatlarında başarı oranının yüksek olduğunu belirten Opr. Dr. Sundu, “Bugün İbrahim Karal adlı hastamızın şaşılık ameliyatını yaptık. Hastamızın her iki gözünde dışa kayma vardı. Dışarıya kayma olan hastalığı biraz zayıflatarak düzelmesini sağladık. Bundan sonra da bu ameliyatları Silopi’de yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

GÖZ KAPAĞI DÜŞÜKLÜĞÜ AMELİYATI DEVAM EDİYOR

Silopi Devlet Hastanesi’nde katarakt ve göz kapağı düşmesi ameliyatlarının da devam ettiğini aktaran Opr. Dr. Sundu, hastaları, ilçe dışına sevk olma yükünden kurtaracaklarını ifade etti.

Göz kapağı kayması ameliyatı olan 64 yaşındaki Mehmet Tüngör adlı vatandaş ise “Cem Sundu’ya çok teşekkür ediyorum. Gözlerim yeni ameliyattan çıkmasına rağmen çok iyi durumda. Beni sağlığıma kavuşturan, daha iyi görmemi sağlayan hastane yönetimine ve Cem Sundu’ya çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *