24/7 İletişim +905437872917

Papa, Playboy dergisinde

Papa Francesco, dünyaca ünlü erkek dergisi ‘Playboy’da konu oldu.

Dünyaca ünlü erkek dergisi ‘Playboy’ bu hafta piyasaya çıkan Mart sayısında Katolik dünyasın ruhani lideri Papa Francesco’nun (79) gençlik yıllarında bir barda fedailik yaptığını yazdı.

Geçtiğimiz Ocak ayında fikir özgürlüğüne yönelik açıklamada bulunan Papa Francesco: ‘Anneme hakaret veya küfreden olursa yumruğu hak eder’ sözüyle dünyada herkesi şaşırtmıştı. Başta kilise olmakla birlikte inançlı, inançsız herkes Papa Francesco’nun beklenmeyen bu sözüyle ‘papa şiddet yanlısı mı?’ sorusunu sordu.

Playboy dergisi ‘Papalar da tacıyla dünyaya gelmiyor. Papa gençliğinde geçimini sağlamak için Buenos Aires kentinde bir gece kulübünde kapıcı, fedai olarak çalıştığını yazdı. Dergi o zamanlar öğrencilik zamanında Jorge Mario Bergoglio ismiyle gece kulübünde çalışan Papa, bu mesleğinden gurur duyduğunu ve bunu yakın arkadaşları, cemaat ile paylaştığını okuyucularına duyurdu.

Katolik Roma Kilisesi ve Vatikan Gazetesi ‘L’Osservatore’ papanın fedai olarak çalıştığını teyit etti. Haberde Papa’nın fedailikle başlayan kariyerine, 1958 yılına kadar kimya teknisyeni olarak devam ettiği haberde yer aldı. Papa Francesco 1958 yılından itibaren İsa Derneği olarak bilinen ‘Cizvit’ tarikatına üye olduğu yazıldı.
 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *