24/7 İletişim +90 546 656 35 88

Pasif yoga ve hareketli

Yoga, spa ve meditasyonun vücudumuz üzerindeki etkileri hakkında yapılan araştırmalar insan vücudunun direncinin artırılabilmesi için profesyonel destek alınmasını yönünde görüş bildiriyor.

Akşam Life’dan Şevval Özçelik’in yazısı..

Vücudun rahatlaması, direncini kazanması ve günün büyük bir çoğunluğunda taşıdığımız stresi üzerimizden atmak pek de kolay değil.  Yoga, spa ve meditasyonun vücudumuz üzerindeki etkileri hakkında yapılan araştırmalar insan vücudunun direncinin artırılabilmesi için profesyonel destek alınmasını yönünde görüş bildiriyor. Özellikle metropollerdeki yoğun baskının, hepimiz üzerinde negatif yönde etkili olduğu gerçeğini kabul etmemiz gerekmekte. Bununla baş etmenin bir yöntemi de masaj. Bu hafta sizlere en çok tercih edilen masajlar hakkında kısa bilgiler aktaracağım. Siz kendi ihtiyacınıza göre değerlendirme yaparak yeni yılda kendinizi ödüllendirin. Almış olduğunuz masaja göre değişken olmasıyla birlikte ortalama 40 – 50 dakikalık seans size istediğiniz relaksasyon için yeterli gelecektir. Profesyonel ellere kendinizi teslim edin ve keyfini çıkarın…

“Çampisaj” Aromatik Hint baş masajı eğitimi

Hindistan’da baş masajı binlerce yıldır uygulanmaktadır.  Geleneksel olarak kadınlar saçlarını sağlıklı tutabilmek için bu tekniği uygulamışlardır.  Gür ve parlak saçların sırrının saç derisine düzenli olarak yağlarla masaj yapılmasında gizli olduğuna inanılıyor.  Baş masajında, Hindistan cevizi, susam, badem ve zeytinyağı gibi pek çok bitkisel yağlar kullanılır.

Refleksoloji

Refleksoloji’yi, “Ayaklar bedenin aynasıdır” sözüyle özetleyebiliriz. Daha geniş anlamda Refleksoloji, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, bedenin kendi kendisini iyileştirme gücünü harekete geçirmesi olarak tanımlanabilir. Refleksoloji ‘denge’ sağlayan bir terapidir. Refleksoloji Terapisi kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır.

Sıcak taş masajı

Sıcak taş masajı, ısıtılmış taşlar kullanılarak ısının bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj terapisidir. Masaj, ısıtılmış ve soğutulmuş volkanik lav (bazalt) taşlarıyla özel bir teknik uygulanılarak yapılır.Sıcak taşlar, terapist tarafından masaja başlamadan önce vücudun belli kilit noktalarına yerleştirilir. Böylece, daha masaja başlanmadan, taşların ısısı kasların derinlerine nüfuz eder ve “Termoterapi” özelliğinden yararlanılmaya başlanır.

Tay ayak masajı

Amaç fiziksel, duygusal ve zihinsel bütünlüğü sağlamaktır.  Modern yaşamın yorgunluğuna karşı vücuda enerji kazandırmak, güçlenmek, stresten arınmak, kas ağrılarını gidermek… Bütün bunlar için tüm dünya farklı masaj tekniklerine dönüyor. Ancak masaj, doğru yapıldığında faydalı olmaktadır.

Geleneksel tay masajı

Asırların bilgi birikimini taşıyan ve komşu olduğu medeniyetlerin iyileşme yöntemlerinden doğan bu beden masajı “pasif yoga” olarak da adlandırılır. Tay masajı uygulanan için ruhen – sakinlik, huzur, dinginlik, farkındalık, arınmışlık ve yenilenme, bedenen; rahatlama, derin dinlenme, güç kazancı ve tazelenme, duygusal yönden de şefkat, sevgi ve saygı almak üzerine kurulmuştur. Fiziksel bedenimizi, enerji hatlarımızı ve kalbimizi besleyen tay masajı hareketli meditasyon olarak da bilinir.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *