24/7 İletişim +905437872917

Sahte bankadan büyük vurgun !

Yeni bir şube açan ve üniformalı veznedarlar çalıştıran sahte banka 75 milyon lira çalmayı başardı.

Çin’in doğusundaki Nanjing şehrinde şube açan ve üniformalı veznedarlar çalıştıran sahte bir banka, haftada %2 faiz vereceğini iddia ederek halktan 200 milyon yuan (75 milyon lira) toplamayı başardı.

Geçen yıl Mayıs ayında Bankaya 12 milyon Yuan (4.5 milyon lira) yatıran Hangzhou Wang Jing isimli iş adamı, kendisine vaad edilen faizi alamayınca yetkililere başvurdu ve yapılan araştırmalarda bankanın sahte olduğu tespit edildi.

BBC’nin haberine göre yetkililer, banka olduğunu iddia eden kurumun aslında kırsal bir kooperatiften ibaret olduğunu ve hiç bir parasal işlem yapma yetkisinin bulunmadığını açıkladı. Polis olayla ilgili olarak biri kadın beş kişiyi tutukladıklarını ve ismi basına açıklanmayan kadının yakalandığı sırada sahte bankanın müşterilerinden topladığı para ile ülkenin kumar başkenti Macau’da tatil yapmakta olduğunu belirtti. Yaşananlar Çin’de büyük tepki toplarken, sosyal medya kullanıcıları devletin ülkede sahte bir bankanın faaliyet gösterdiğini bir yıl boyunca fark etmemiş olmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *